Čelsi i Mančester junajted su nezaustavljivi, asistencija Tadića

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 31. decembar 2016.

• 17:54

Čelsi je stigao do nove pobede, baš kao i Mančester junajted. Asistencija Dušana Tadića nakon kornera.

Čelsi je na pragu da nakon "prazničnog ludila" bude ekipa koja će biti najveći favorit za titulu, pošto je danas uspeo da na svom terenu savlada Stouk u veoma zanimljivoj utakmici sa 3:2.

Domaći su došli do prednosti golom Kejhila u prvom poluvremenu nakon kornera koji je izveo Fabregas, da bi na startu drugog poluvremena gosti stigli do izjednačenja.

Piter Krauč je bio najviši u skoku, spustio je loptu do Bruna Martinsa Indija koji postiže gol za 1:1.

Domaćin je nastavio sa napadima, a u 57. minutu su stigli do novog gola i to preko Vilijana na asistenciju Edena Azara. Da utakmica bude veoma zanimljiva pobrinuo se Piter Krauč koji je izjednačio u 64. minutu, ali je samo minut kasnije Vilijan sjajnim udarcem nakon oduzete lopte i asistencije Fabregasa uspeo da postavi stvari na svoje mesto i da donese Čelsiju 13. pobedu u nizu.

Do kraja Dijego Košta postiže svoj 14. pogodak u sezoni, stavlja tačku na i, rešava sve dileme.

Igrali su Nemanja Matić i Branislav Ivanović, prvi je u igru ušao u 73. minutu umesto Fabregasa, drugi umesto Mozesa u 83. minutu meča.

Golove pogledajte OVDE.

Mančester junajted je bio daleko bolji rival od Midlsboroa, ali prvo poluvreme je bilo jedno od onih kada vam ništa nije naklonjeno, pa ni sreća. U prvom poluvremenu je poništen čist gol Mančester junajtedu, imali su i bezbroj šansi preko Pogbe, Mihtarijana, Marsijala, ali lopta nije htela u gol.

Gosti u nastavku stižu do prednosti preko Lidbitera, bila je to dobra akcija gostiju, ali je Mančester skupio snage i nije se predavao, za samo par minuta je srušio sve snove gostiju da mogu do pobede.

Prvo je Marsijal u 85. minutu, a potom i Pol Pogba u 87. minutu glavom, postigao gol, za veliku pobedu Mančester junajteda.

Golovi OVDE.

Šampion Lester je konačno uspeo da slavi golom Slimanija protiv ove sezone takođe slabog Vest Hema. Gosti su imali svoje šanse, ali su ih propustili, Lester je na kraju, po mnogima, nezasluženo došao do sva tri boda.

Najlakši posao danas je imala ekipa Barnlija koja je na svom terenu golovima Greja (het-trik) i Barnsa pobedila sa 4:1 ekipu koju predvodi Dejvid Mojes, Sanderlend. Jedini gol za goste postigao je Defo.

Domaći su bili daleko bolji rival na ovom meču, sasvim zasluženo su stigli do velika tri boda.

Dušan Tadić je danas konačno počeo meč, nakon dužeg vremenskog perioda, uspeo je da upiše i asistenciju, ali nije to bilo dovoljno da Sautempton uzme bod.

Vest Bromvič je danas slavio u gostima sa 2:1, golove su postigli Filip i Robson Kanu, dok je Šejn Long bio jedini strelac za Sautempton. Bila je to asistencija Dušana Tadića iz kornera.

Svonsi je doživeo novi poraz, ovoga puta od Bornmauta sa 0:3. Afobe i Frejzer su utakmicu rešili već u prvom poluvremenu, a do kraja je i King pogodio za 0:3.

Čelsi - Stouk 4:2
Mančester junajted - Midlsboro 2:1
Svonsi - Bornmaut 0:3
Lester - Vest Hem 1:0
Sautempton - VBA 1:2
Barnli - Sanderlend 4:1