subota 25.02.2017.
17:53

Svonsi poražen na 'Stamford Bridžu' uprkos dobrom otporu lideru. Luka Milivojević će debi u Premijer ligi pamtiti po pobedi zbog koje je aktuelni šampion Lester sada u zoni ispadanja!

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Na pet utakmica ovog subotnjeg popodneva u Premijer ligi četiri pobede domaćina i jedan remi.

Čelsi je napravio još jedan veliki korak ka tituli šampiona pošto je pred svojom publikom savladao Svonsi sa 3:1.

Sesk Fabregas je u 19. minutu doveo 'Plavce' u vođstvo posle akcije koju je sam započeo na sredini terena i krunisao svoju jublilanu 300. utakmicu u Premijer ligi golom.

Konteova ekipa je dominirala u prvom poluvremenu, ali pred sam odlazak na odmor usledio je hladan tuš.

Gilfi Sigurdson je iz prekida ubacio loptu pred portivnički gol, Fernando Ljorente je u svom stilu trzuo glavom, Kurtoa je ostao ukopan - 1:1.

Početkom drugog dela igre Čelsi preti preko Azara i Fabregasa, na drugoj strani sporna situacija kada je Aspilikueta igrao rukom u svom šesnaestercu, sudijska pištaljka se nije čula.

Ipak, u 72. minutu 'Plavci' ponovo dolaze do prednosti, Pedro je šutirao sa ivice kaznenaog prostora, Fabijanskom je lopta prošla ispord ruke, loša reakcija Poljaka - 2:1.

Antonio Konte je uvođenjem Nemanje Matića 15-ak minuta pre kraja ozatvorio prilaze svom golu, i ne samo da je sačuvao prednost, već je Dijego Košta svojim novim golom overio pobedu Čelsija u 84. minutu.

Luka Milivojević
se našao u startnoj postavi Kristal Palasa na utakmici protiv Midsbroa i ispostavilo se da je bio taličan za 'Orlove', koji su minimalnom pobedom pobegli iz opasne zone.

Jedini gol na 'Selharst Parku' postigao je Partik Van Anholt u 34. minutu. Holanđanin koji je zimus stigao u južni London iz Sanderlenda je tako postao prvi fudbaler koji je ove sezone bio strelac za dva različita kluba u Premijer ligi.

Everton je na svom 'Gudison Parku' opravdao ulogu favorita protiv fenjeraša Sanderlenda. 'Karamele' su pobedila sa 2:0 golovima Idrise Gaja u finišu prvog poluvremena i Romelua Lukakua desetak minuta pre kraja utakmice.

Vest Bromvič Albion je nastavio sa odličnim igrama kod kuće, danas je na 'Houtornsu' pao Bornmaut, i to posle preokreta. 'Trešnjice' su povele već u petom minutu golom Džošue Kinga sa bele tačke, ali je već do sredine prvog poluvremena golovima defanzivaca Dosona i MekOlija rezultat preokrenut u korist 'Vrećica' i nije se više menjao do kraja. Ostalo je 2:1 za četu Tonija Pjulisa zahvaljujući golmanu Benu Fosteru koji je u nadoknadi fantastičnom inetrvencijom sačuvao prednost "Vrećicama".

Jedini meč bez pobednika odigran je u Halu, gde je gostovao Barnli. Bilo je 1:1. 'Tigrovi' su poveli golom Toma Hadlstona sa 0bele tačke' u 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Majkl Kin pet minuta kasnije. Gosti su u nadoknadi ostali sa desetoricom jer je Barns zaradio drugi žuti kartin, ali to nij uticalo na promenu rezultata.

Današnji program završava se na 'Vikaridž Roudu', gde Votford čeka Vest Hem.