Čelsi furiozno u finale FA Kupa!

• 15. april 2012.

• 20:55

U finalu FA Kupa ove sezone igraće ekipe Liverpula i Čelsija. Posle ''Redsa'' koji su u subotu bili bolji od Evertona, danas je plasman u finale izborio i Čelsi u duelu sa Totenhemom. ''Sparsi'' oštećeni kod drugog gola ''Plavaca'' koji je pripisan Mati.

Ubedljivom pobedom nad Totenhemom večeras na Vembliju, Čelsi je izborio plasman u finale ovogodišnjeg FA Kupa!

Ekipa Roberta Di Matea slavila je sa ubedljivih 5:1, a ''Sparsi'' imaju opravdanih primedbi na drugi gol Čelsija koji je početkom drugog poluvremena postigao Mata.

''Plavci'' su poveli u finišu drugog poluvremena, kada je Drogba na ivici kaznenog prostora odlično primio dugu loptu koja mu je bila upućena, oslobodio se svog čuvara, a onda snažnim udarcem poslao loptu pod prečku - 1:0

Posle samo pet minuta igre u nastavku, situacija koja je izazvala dosta protesta fudbalera Totenhema, ali na semaforu je ostalo upisano 2:0 za Čelsi.

Naime, posle gužve pred golom Totenhema i pokušaja Luiza, nekoliko igrača je palo na gol liniji, Mata je zatim šutirao, lopta je pogodila nekoga od igrača u tom metežu na gol-liniji, a sudija je procenio da je lopta prešla gol liniju.

Totenhem je oštećen u ovoj situaciji, ali su ''Sparsi'' uzvratili samo tri minuta kasnije. Brza akcija ''Sparsa'', Adebajor je zaustavljen posle duela sa golmanom Čehom, ali ne i Bejl koji je pratio akciju, našao se na pravom mestu i loptu prosledio u mrežu - 2:1.

Da na pobedu Čelsija ipak ne bude velikih primedbi potrudili su se Ramires u 77. minutu, zatim Lampard četiri minuta kasnije, da bi konačnih 5:1 postavio Maluda u nadoknadi vremena.