subota 10.03.2018.
20:25

Fudbaleri Čelsija slavili su na svom stadionu protiv ekipe Kristal Palasa u okviru 30. kola Premijer lige.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Puleni Antonija Kontea slavili su na "Stamford Bridžu" sa 2:1 (2:0) protiv ekipe Kristal Palasa.

Poveli su domaći fudbaleri u 25. minutu preko sjajnog Vilijana. Brazilac je primio loptu skoro pored aut linije, krenuo je ka sredini terena, namestio se na udarac na ivici šesnaesterca i uz malo sreće matirao Henesija.

Samo sedam minuta kasnije, Čelsi dolazi do novog gola, nakon lepe akcije lopta stiže do Zapakoste, Italijan šutira iz dobre pozicje, Henesi kači loptu, ali je odbija samo do Kenija, koji se ne snalazi najbolje, pa uspeva loptu da ugura u sopstvenu mrežu.

Imao je Čelsi još prilika da reši pitanje pobednika već do kraja prvog dela igre, Žiru je imao dobru priliku u prvom minutu sudijske nadoknade, ali ga je odbrana Palasa izblokirala, te su "Plavci" dobili korner, iz kog su napravili akciju kojom su došli do gola, ali ga je glavni arbitar poništio zbog ofsajd pozicije.

U nastavku je Hodžson na teren poslao i Vilfrida Zahu, a "Orlovi" su zaigrali daleko angažovanije.

Već nakon dva minute igre, Serlot se našao u prilici, ali je Norvežanin iz jako dobre pozicije pogodio samo stativu.

Usledila je potom inicijativa "Plavaca", Henesi brani udarac Azara, da bi u 67. minutu Žiru imao idelanu priliku. Dobio je Francuz povratnu loptu na oko 11 metara od gola gostiju, šutirao je iz prve, ali je samo pogodio stativu.

Usledio je nešto mirniji period, Palas je pokušavao da dođe do gola, a u tome uspevaju u 90. minutu, kada je nakon lepe akcije Van Anholt izbio sam pred Kurtou i matirao poslavišu mu loptu kroz noge.

Bilo je ipak previše kasno za ekipu Roja Hodžsona, pa je Čelsi na kraju slavio.

Čelsi je sada peti, sa dva boda manje od Totenhema i četiri od Liverpula, ali imaju i utakmicu više od Sparsa. Kristal Palas u zoni ispadanja sa 27 osvojenih bodova, jednim manje od Sautemptona, koji je prvi iznad crte.