Čelsi dočekao Vernera, ali ne i bolju odbranu! Soton ukrao bod u 90+!

• Autor: Milovan Longinov

• 17. oktobar 2020.

• 17:56

Konačno proradila nemačka veza, ali ne i odbrana Čelsija...

Fudbaleri Čelsija remizirali su na svom Stamford Bridžu sa ekipom Sautemptona rezultatom 3:3 (2:1) u petom kolu Premijer lige.

Heroj je bio Timo Verner, dvostruki strelac i asistent za Kaija Haverca, mada se i na drugoj strani proslavio Če Adas, sa golom i proigravanjem za Denija Ingsa. Sve je pokvario štoper Vestegor u nadoknadi vremena za konačnih 3:3.

Posle dodavanja Bena Čilvela, Verner je nanizao nekoliko igrača, a potom rutinski poslao loptu u dalji ugao za 1:0.

Nije bilo potrebno još mnogo da Verner postigne još jedan sjajan gol, u 28. minutu ga je pronašao Žoržinjo, a Nemac se oslobodio čuvara, prebacio i golmana Mekartija i glavom spustio loptu u gol.

Čelsi je u finišu prvog dela nepotrebno "zakuvao" sigurno vođstvo, pošto je Kai Haverc izgubio loptu na sredini, Če Adams je maestralno spojio Ingsa, koji vara Kepu za 2:1.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 57. minutu, novi šok za Čelsi, Zuma je ovaj put pogrešio, opet je loptu uzeo Adams koji je iz drugog pokušaja, posle odbitka i nove očajne reakcije Kepe, zakucao loptu pod prečku - 2:2.

Srećom po domaće, samo dva minuta kasnije, Čelsi je došao u novo vođstvo. Ponovo je u centru pažnje bio Verner, ovaj put je dodao Havercu, koji je bio sam na petercu i lako je pogodio za 3:2.

Sautempton se nije predavao, Če Adams je nastavio da pravi problema odbrani Čelsija, imao je jedan sjajan šut, koji je završio tik pored stative.

Frenk Lampard je posle trećeg gola odlučio da u igru uvede još jednog novajliju, Hakima Zijeha, koji je u 72. minutu zamenio Maunta.

Tempo je opadao kako se meč bližio kraju, ali je Sautempton i dalje pretio, Kepa je morao da se pomuči da zaustavi novi odličan pokušaj Denija Ingsa.

Bolju igru, Sautempton je zasluženo krunisao u samoj nadoknadi vremena, kada je Volkot šutirao sa 18, posle loše izbijene Kurta Zume, a Vestegor samo krznuo glavom u malu mrežu i prevario Kepu.