Čelsi dočekao Vernera, ali ne i bolju odbranu! Soton ukrao bod u 90+!

subota 17.10.2020.
17:56

Konačno proradila nemačka veza, ali ne i odbrana Čelsija...

EPA-EFE/Ben Stansall

Fudbaleri Čelsija remizirali su na svom Stamford Bridžu sa ekipom Sautemptona rezultatom 3:3 (2:1) u petom kolu Premijer lige.

Heroj je bio Timo Verner, dvostruki strelac i asistent za Kaija Haverca, mada se i na drugoj strani proslavio Če Adas, sa golom i proigravanjem za Denija Ingsa. Sve je pokvario štoper Vestegor u nadoknadi vremena za konačnih 3:3.

Posle dodavanja Bena Čilvela, Verner je nanizao nekoliko igrača, a potom rutinski poslao loptu u dalji ugao za 1:0.

Nije bilo potrebno još mnogo da Verner postigne još jedan sjajan gol, u 28. minutu ga je pronašao Žoržinjo, a Nemac se oslobodio čuvara, prebacio i golmana Mekartija i glavom spustio loptu u gol.

Čelsi je u finišu prvog dela nepotrebno "zakuvao" sigurno vođstvo, pošto je Kai Haverc izgubio loptu na sredini, Če Adams je maestralno spojio Ingsa, koji vara Kepu za 2:1.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 57. minutu, novi šok za Čelsi, Zuma je ovaj put pogrešio, opet je loptu uzeo Adams koji je iz drugog pokušaja, posle odbitka i nove očajne reakcije Kepe, zakucao loptu pod prečku - 2:2.

Srećom po domaće, samo dva minuta kasnije, Čelsi je došao u novo vođstvo. Ponovo je u centru pažnje bio Verner, ovaj put je dodao Havercu, koji je bio sam na petercu i lako je pogodio za 3:2.

Sautempton se nije predavao, Če Adams je nastavio da pravi problema odbrani Čelsija, imao je jedan sjajan šut, koji je završio tik pored stative.

Frenk Lampard je posle trećeg gola odlučio da u igru uvede još jednog novajliju, Hakima Zijeha, koji je u 72. minutu zamenio Maunta.

Tempo je opadao kako se meč bližio kraju, ali je Sautempton i dalje pretio, Kepa je morao da se pomuči da zaustavi novi odličan pokušaj Denija Ingsa.

Bolju igru, Sautempton je zasluženo krunisao u samoj nadoknadi vremena, kada je Volkot šutirao sa 18, posle loše izbijene Kurta Zume, a Vestegor samo krznuo glavom u malu mrežu i prevario Kepu.

Baner

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

23 Komentara

neodoljiv
Sunday, 18.10.2020
00:16

Msm da Lampard ima nesto protiv Rüdigera. Kakav je takav je, ima. Dosta bolji od njega ali za ovu dvojicu je Terry

BojanMC
Saturday, 17.10.2020
20:39

Džaba vam novci moji sinovi. 🙂

Bratuska_Blueboy
18:56

Kepa Zuma i Kris ne smeju vise biti zajedno na terenu, protiv Junajteda moraju Silva i Tomori, ne znam kako Frenk ne vidi tako ocigledne stvari, opet prosuti bodovi

Provokator
18:30

Ovo lici na Arsenal i Liverpul od pre 4-5 godina. Golova koliko ti dusa hoce ali u obe mreze. Mnogo su mekani, ne moze se puno na taj nacin.

Стерлинг Арчер
18:08

Ja stvarno ne znam šta više treba da se desi da Kristensen i Zuma prestanu da igraju zajedno, ubedljivo najgora kombinacija štopera.

Naka TZ (CFC)
18:14

Silva i Rudiger pod hitno moraju igrati pogotovo ne razumijem zbog cega Rudiger ne igra Zouma i Kristensen su losiji to uporno govorim dok su neki navijaci Celzija suprotno govorili.Covjeka i dalje zovu u Njemacki nacionalni tim sto nije mala stvar jer je Njemacka reprezentacija velika reprezentacija a kod Lamparda igraju Kristensen i Zouma jos Kepa kao slag na tortu.Samo da se vrati Silva sa Rudigerom i Mendyem na golu da malo jaca bude odbrana koliko god dali golova dzaba kad ih puno i primamo.

18:08

Celzi jako slabo odigrao ovo kao da smo igrali neki derbi sa Liverpulom ,Sitijem ili Arsenalom bukvalno ljudi su rame uz rame igrali sa Celzijem sramotno .Razumijem da je nova ekipa tek na okupu i da nije lahko dosta igraca uklopit ali tim je bio dovoljno jak da dobije Southampton.Odbrana katastrofalna Silva i Rudiger po meni moraju biti u odbrani koliko god Rudiger bio u padu sa formom bolji je od Zume i Kristensena ne bi ga jos uvjek dzaba zvali u Njemacku reprezentaciju da nije tako.Kepa standardno los cim Mendy fali on prima smjesne golove a sto je interesantno tip je golmana koji ce odbranit nemoguce a primit smjesan gol.Dzaba koliko god Celzi da golova kad ih puno prima zato i jest ovako kako jest.

BojanMC
20:37

Pa takvi ste i bili 90 od prethodnih 100 godina. Sve je ok.

CFC-Macedonia
18:08

Dobr bre Lamparde u ime Boga, zasto je opet ovaj padavicar Kepa na golu?
Daj bree vec jednom neka ti bude jasno, ovaj nece nikad postati golman, pre ce postati Nuklearni fizicar nego golman.

tanzar
18:43

Izete mali klub ostaje mali

13:25
Sveznalac-NoviProfil
18:06

Celsi od Kantea prema napred super a iza katastrofa. Smuci mi se kada vidim obranu i golmana

18:17

Rudiger je doktor za Zoumu i Kristensena pa nek prica ko sta hoce .Ova dvojica nikada nece biti uredni stoperi .Fali i Silva ,Kepa standardno los cim Mendya nema prima smjesne golove.Dzaba koliko god bio dobar vezni red i napad kad u odbrani smo tanki.

17:12

Pocetak je tek pa cemo videti. Nadam se da ce biti to bokje.

Medox
18:02

E moj Lamparde, neces docekati ni boxing day a bices otpusten... Nisi dorastao premier lige. Celsi bi sa nekim drugim trenerom i ovakvom ekipom osvojio PL

Nole
18:09

Kakve Lampard ima veze sto je kepa smece od golmana..

13:24

pa ima, jer ima drugog golmana na raspolaganju, a ne ovog padavicara da forsira silom.

Red blood
18:01

Pandan Liverpulovoj odbrani bez Alisona i Van Dajka su Kepa i Celzijevi stoperi.
Nisu hteli da napadnu i cetvrtim golom rese mec i eto ga..

tanzar
18:00

Celsi ima mnogo lose stopere isto kao Mancester sa dva nova stopera to je premocan tim a ovako ce strepeti uvek

NIKE
17:59

Chelsea ce dati najvise golova ove sezone, imaju paklen napad, ali dok god je Kepa na golu i stoperski tandem Zuma Kristensen, maksimalno im je borba za top 4.. mozda povratkom Mendyja od povrede i ako Silva izvuce neki atom snage ovu sezonu sa 36 god, budu prestali primati po 3 gola po meču..

Monday, 19.10.2020
09:11

Ne znam zasto ne igraju u paru Silva i Rudiger/Tomori ,Mendy ce svakako na gol prije Kepe kad se oporavi.Kristensen i Zouma definitivno najslabija karika tima pogotovo Kepa onde koliko je Zouma pogrijesio Kepa da je golman golmanom pokupio bi onu loptu a ne cojk ga zaobidje ko kamen gdje bi vecina golmana samo pokupila loptu prije igraca.

Crveni Lucifer
17:59

Lampard rak rana celsija, umesto da bude 5-1 5-2 on glumi murinja i zatvara utakmicu u 60om minutu, po ko zna koji put celsi ovako prosipa bodove, sputava ogroman napadacki potencijal ekipe, soton je bio zreo za petardu