Čelsi demolirao Vilu!

• Autor: Filip Mitrović

• 23. decembar 2012.

• 18:52

Fudbaleri Čelsija održali su pravi čas fudbala gostima iz Birmingema. "Plavci" su "častili" Aston Vilu sa čak osam golova, dominirali Brazilci, a među strelcima i naš Branislav Ivanović. Najubeljiviji trijumf jedne ekipe u ovoj sezoni Premijer lige.

U Okviru 18.kola Premijer Lige Čelsi je deklasirao Aston Vilu na "Stamford Bridžu" rezultatom 8:0!

Čelsi je krenuo silovito i do prednosti stigao već u 3. minutu. Mata i Lampard kombinuju na sredini terena, lopta dolazi na desni bok, Aspilikueta centrira a Tores u maniru rasnog centarfora glavom šalje loptu u mrežu.

Sledi period igre bez mnogo uzbuđenja, Čelsi igra strpljivo, Aston Vila pokušava dugim loptama da igra preko Bentekea, ali to izgleda prilično jalovo.

U 28. minutu, Azar opasno nadire, ali biva srušen na 20-ak metara od gola. Slobodan udarac izvodi David Luiz i postiže prelep gol - 2:0 za "Plavce".

Pet minuta kasnije već je 3:0 na semaforu. Mata izbodi korner sa desne strane, Geri Kejhil šutira ka golu Guzana, on odbija loptu, ali pravo na glavu Baneta Ivanovića koji pogađa za 3:0.

Do poluvremena nije bilo promena, a vredan pomena je solidan šut sjajnog Davida Luiza iz daljine, koji je igrao na poziciji zadnjeg veznog na ovom meču, ali je Ben Guzan uspeo da ga ukroti.

Čelsi nastavlja silovito i u drugom poluvremenu. U 49-om minutu, posle sjajne kombinacije Toresa i Mozesa, Mata je u dobroj prilici, ali je golman Aston Vile na visini zadatka. Samo dva minuta kasnije pripretio je Tores, a onda i Lampard iz voleja posle kornera Mate.

Vila pokušava da napadne, imao je Benteke jedan dobar pokušaj, ali je to otvaranje samo napravilo prostor za opasne kontre Čelsija.

U 57. minutu Tores postiže gol, ali on nije priznat zbog prekršaja nad golmanom. U istom minutu Mozes izlazi oči u oči sa Guzanom, koji skida zicer. Ipak već u sledećem napadu Lampard šalje bombu u svom stilu - 'drop-kik', sa oko 25 metara i već je 4:0.

Samo dva minuta kasnije pripretio je Mozes udarcem iz daljine, ali lopta ide preko gola. Vila deluje potpuno razbijena.

U 63. minutu i gosti iz Birmingema dolaze do šanse, rezervista Ajrlend ostavlja Vajmana samog sa Čehom, ali golman Čelsija brani i izbija loptu u korner.

Tri minuta kasnije solidan šut Aspilikuete s desnog roglja šesnaesterca u bliže ćoše, ali Guzan odbija lotu u korner. Nakon toga Benitez vadi odličnog Toresa iz igre i ubacuje Oskara, što će se ispostaviti kao pravi potez. Oskar odmah ulazi u šasnu za gol, ali je umalo neprecizan.

Čelsi nastavlja da dominira, a 'petada' puca već u 74-om minutu, stralac Ramireš.

Nije se dugo čekalo ni na šesti gol, a strelac je bio Oskar sa bele tačke u 79. minutu, nakon prekršaja koji je nad njim načinjen. Ovaj mladi Brazilac već posle pet minuta postiže svoj drugi, a sedmi gol za Čelsi na asistenciju mladog rezerviste Piazona.

U 88. minutu novi penal za domaće, oboren je Piazon, on je i preuzeo odgovrnost, ali mu Guzan brani.

Ipak, to nije sve. Azar je u 83. minutu postigao sedmi gol, a u 90-om, Ramireš pogađa za konačnih 8:0.