Čelsi bolji od Sotona, jubilej Dijega Košte!

• Autor: Nikola Miloradović

• 30. oktobar 2016.

• 18:50

Fudbaleri Čelsija gostovali su na "Sent Merisu" u okviru desetog kola Premijer lige, na kraju su odneli sva tri boda.

Izabranici Antonija Kontea su u sjajnoj formi, "Plavci" imaju četiri vezana trijumfa u PL i to bez primljenog gola!

Ovoga puta oružje su pred ekipom sa "Stamford Bridža" položili fudbaleri Sautemptona, koji su tako prekinuli svoj niz nepobedivosti u šampionatu Engleske.

Na kraju je bilo 0:2 u korist "Plavaca", strelci su bili Eden Azar i Dijego Košta.

Najpre je Azar već u šestom minutu susreta doneo prednost gostima. On je nakon jednog lepog poteza matirao Forstera, taj gol pogledajte OVDE.

Domaćin je zaigrao bolje od tog trenutka, kontrolisao igru do poluvremena ali nisu uslpeli da savladaju Kurtou.

Čelsi udvostručuje prednost nakon deset minuta igre u nastavku, strelac je Dijego Košta.

Španac je fenomenalno šutirao sa ivice kaznenog prostora, Forster nije imao nikakve šanse da sačuva svoju mrežu.

Španskom reprezentativcu je ovo 40. gol u Premijer ligi, čak osmi ove sezone, a sa tim učinkom i predvodi listu strelaca PL za sada.

Čelsi je do kraja susreta kontrolisao stvari, imao je Soton ipak priliku da se vrati u meč, Čarli Ostin je savladao Kurtou u 85. minutu ali se prema proceni sudije tom prilikom nalazio u ofsajd poziciji, te je njegov gol poništen.

Nemanja Matić je odigrao ceo meč za "Plavce, dok je Branislav Ivanović zaigrao u poslednjih nekoliko minuta, kako je zamenio Viktora Mouzesa u 87. minutu.