Cela priča za poluvreme, Fergi smirio Murinja!

• Autor: Boris Jovanović

• 13. februar 2013.

• 22:36

Bez pobednika u Madridu, Junajted poveo, Ronaldo izjednačio, Merengesi bolji rival u prvom delu, u drugom su se Englezi odbranili bez problema, a Robin Van Persi ispustio pobedu.

Real je krenuo furiozno, povijala se odbrana Junajteda na početku, videlo se koliko nedostaje Vidić koji izgleda nije spreman za dva meča u tri dana.

Pretili su Merengesi udarcima prema golu, Koentrao je u 5. minutu pogodio stativu. Gosti su preživeli prvih 20 minuta, a posle nekoliko neuspešnih kontranapada stižu u vođstvo.

Korner sa leve strane, golman Dijego Lopez je neodlučan, Velbek je pobegao Ramosu i glavom matirao Realovog čuvara mreže uhvaćenog na "ničijom zemlji".

Nije klonuo Real, odmah je pretio Di Marija, pa Ronaldo iz drugog pokušaja nakon što je slobodnjak završio u živom zidu.

Ipak, posle pola sata izjednačenje. Odličan centaršut sa leve strane Di Marije, Ronaldo je skočio pored Evre koji se okliznuo, nema spasa De Hei, 1:1.

Mogao je Velbek da bude junak, stigao je pre do lopte od Lopeza, dva puta odbrana Reala kao skamenjena. Zanimljivo fudbal, ali su oba trenera sigurno nezadovoljna time kako su timovi igrali u odbrani.

Do oslaska na odmor još par manjih pretnji Madriđana, tražili su penal nakon duela Džonsa i Di Marije, na poluvremenu 1:1.

U nastavku Junajted je nastavio da se brani, imali su dosta problema da zadrže loptu.

Ronaldo je okušao šut, nova sporna situacija duel Varana i Evre koji se ubacio iz drugog plana, da je sudija pokazao da je prekršaj, mladi defanzivac Reala je mogao da dobije crveni karton kao poslednji čovek odbrane.

Koentrao je večeras bio opasan po gol, primorao je De Heu posle sat da interveniše nogama, akrobatski, ali je nekako Junajted uspeo da zatvori prilaze golu i otupi oštricu napada rivala.

Iguain je ušao umesto Benzeme, na drugoj strani večni Rajan Gigs umesto večeras slabog Kagave. Šanse utakmice imao je Van Persi i to u jednom napadu, prvo je pogodio prečku, ali je Lopez zakačio loptu i sprečio siguran gol, a onda u nastavku akcije je Alonso izbacio loptu sa gol linije.

Do kraja, dobar šut Kedire, pa se Gigs nije snašao u jednoj situaciji, ali malo pravih prilika u nastavku. Ferguson je uspeo u nameri da smiri Real i zatvori rupe u odbrani, tako primetne u prvom delu. Još jednom je Van Persi u nadoknadi bio blizu gola, ali je Lopez ponovo spasao svoj tim.

Na kraju 1:1, Junajted je dao gol, ostao neporažen, sigurno stekao veće šanse nego što su mu davane pre ovog meča. Ali, daleko od toga da je gotovo, revanš ostaje potpuno otvoren.