''Čekićari'' izbegli totalnu blamažu, Srbin tragičar!

četvrtak 23.07.2015.
23:41

Kroz ''iglene uši'' su fudbaleri Vest Hema večeras uspeli da se domognu plasmana u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Beta/AP Photo/Jon Super

Ekipa Slavena Bilića se obrukala samim porazom na Malti posle 120 minuta igre, ali su u penal seriji za nijansu bili bolji i sprečili da njihova bruka bude kompletna.

Domaća Birkirkara je večeras hrabro ušla u duel sa favorizovanim engleskim klubom. Maltežani su prvi meč izgubili sa 1-0, a večeras su golom Fabricija Mikolija u 15. minutu uspeli da anuliraju tu prednost rivala.

A kada je u 45. minutu Timkens zaradio iskljulenje zbog udaranja protivničkog igrača, činilo se da je senzacija veoma blizu.

Ipak, Vest Hem je izdržao celo drugo poluvreme i dva produžetka sa igračem manje, da bi u penal-seriji gosti konačno dočekali ''svojih pet minuta'' i sa bele tačke presudili domaćinu - 5:3!

Tragičar meča bio je srpski internacionalac Nikola Vukanac, koji jedini nije uspeo da realizuje jedanaesterac i tako omogućio Vest hemu da se nekako domogne trećeg kola kvalifikacija za LE.