Čeka nas pakleni derbi - Hajduk se ponovo nada tituli!

sreda 18.04.2018.
23:12

Splićani su iskoristili poraz Dinama i smanjili zaostatak za "Modrima" uoči 147. hrvatskog "vječnog" derbija.

Epa/Vassil Donev

Šest kola pre kraja hrvatskog fudbalskog prvenstva borba za titulu se neočekivano zakomplikovala.

Dinamo je poražen od Osijeka na svom terenu što je Hajduk iskoristio i očekivanom pobedom nad Cibalijom 4:0 (2:0) smanjio zaostatak za "Modrima" sa kojima će osmeriti snage u sledećem kolu.

Hajduk je u prvih 15 minuta duela sa ekipom koja se nalazi u dnu tabele bio bez prave prilike ali je stigao do vođstva u 19. minutu posle lepe akcije mađarskih internacionalaca Marka Futača i Adama Đurča.

Domaći su duplirali prednost u završnici prvog dela igre preko Marka Futača, da bi u nastavku Hajduk samo učinio pobedu ubedljivijom.

Radošević je u 58. minutu povisio na 3:0, a konačan rezultat postavio je drugim golom na meču Adam Đurčo u trećem minutu nadoknade.

Hajduk je tako šest kola pre kraja prišao Dinamo na 5 bodova zaostatka i već u narednom kolu mogao bi potpuno da se vrati u šampionsku trku ukoliko savlada "Modre" u 147. "vječnom" derbiju na "Poljudu".