Bunkeri nisu izdržali, pobede Barse i Liona

• Autor: Boris Jovanović

• 14. februar 2012.

• 22:37

Barselona završila posao na "Baj Areni", Katalonci praktično izborili plasman u četvrtfinale. Apoel se branio u Francuskoj, poraženi sa 1:0, revanš na Kipru otvoren.

Od prvog minuta Barselona je nametnula svoj stil, imali su oko 80% lopte u posedu, Leverkuzen se povukao na svoju polovinu.

Domaći su se dobro branili, čak Leno nije bio testiran u većem delu prvog poluvremena.

Ali jasno, čekala se rupa u odbrani Nemaca, sjajan pas Mesija, Sančez brži od čuvara, u finišu prvog poluvremena Barsa vodi sa 1:0.

U nastavku bolji fudbal, uhvatio je Leverkuzen Barsinu odbranu na spavanju, asistirao je Ćorluka, strelac je Kadlec.

Ali, nekoliko minuta kasnije ponovo Katalonci vode, slična akcija kroz sredinu, ponovo kasne Fridrih i Kadlec i ponovo "Ninjo Maravilja" Sančez kažnjava 2:1 za Barselonu.

Rezultat je mogao da se promeni do kraja, Gonzalo Kastro i rezervista Kisling su imali šanse za novo izjednačenje, na drugoj strani Mesi je pogodio stativu. Ipak je Argentinac postigao svoj sedmi gol u LŠ ove sezone, Deni Alveš je ušao iza leđa protivničke odbrane i pripremio pogodak. Konačnih 1:3, Barselona praktično u četvrtfinalu.

U Lionu siloviti napadi domaćih u prvom poluvremenu, Apoel je primenio jesenji recept iz takmičenja po grupama. Šanse za Francuze imali su Reveljer i dva puta mladi Lakazet koji je bio najbliži vođstvu u finišu kada je njegovu bombu Kjotis sjajno neutralisao.

U nastavku pala je "tvrđava" Kiprana. Upravo Lakazet je strelac, ali ne pre nego što je Bastos propustio priliku, tačnije Paulo Žorge je izbacio loptu sa gol linije. Ali, istog igrača je u 58. minutu pogodila lopta, prevarila Kjotisa, više nego zasluženih 1:0 za Lion.

Probao je Ivan Jovanović sa nekoliko izmena, ali njegov tip bezopasan večeras na "Žerlanu". Doduše u finišu je Manduka šutirao, Ljoris je loptu izbacio u korner.

I Lion je nekako stao nakon vođstva, kao da su bili zadovoljni minimalnom pobedom bez primljenog gola.

Lion - Apoel 1:0
Leverkuzen - Barselona 1:3