Bundesliga - Veljković video surovu osvetu Bavaraca! Poker "milionera", Gruja pobedio!

17:26

Rašica "naljutio" Bajern, usledila je kanonada domaće ekipe u Minhenu.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

U terminu od 15.30 odigrano je pet utakmica 15. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je u Minhenu opravdao ulogu favorita i nakon preokreta slavio protiv Verdera sa 6:1.

Poveli su gosti golom Rašice u 24. minutu, ali su Bavarci sa dva brza gola u prvom i četvrtom minutu nadoknade preokrenuli rezultat zahvaljujući Kutinju, a potom i Levandovskom.

Usledila je potpuna rapsodija domaće ekipe koja je u nastavku igre postigla još četiri gola. U 63. Kutinjo je lepo lobovao golmana protivničke ekipe, devet minuta kasnije ponovo je pogodio Levandovski, nakon njega Miler u 75. minutu, da bi Kutinjo kompletirao het-trik još jednim sjajnim golom tri minuta kasnije.

Ubedljiva je bila i Borusija Dortmund koja je u Majncu slavila sa 4:0. "Milioneri" su poveli u 32. minutu preko Rojsa, da bi golovima Sanča, Azara i Šulca u 66, 69. i 84. minutu upisali još jedan trijumf u nemačkom šampionatu.

Minimalnu pobedu upisala je Herta koja je bila bolja od Frajburga. Srpski internacionalac Marko Grujić odigrao je čitav meč za tim iz prestonice.

Sa 2:0 Keln je kod kuće slavio protiv Leverkuzena koji je meč završio sa dva igrača manje.

U Paderbornu je domaća ekipa remizirala sa Unionom rezultatom 1:1.