Srbin neće pamtiti po dobrom okršaj sa šampionom Nemačke.

EPA-EFE/ULRICH HUFNAGEL

U terminu od 15.30 odigrane su četiri utakmice 30. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je ponovo zaseo na čelo nemačkog šampionata pošto je ostvario minimalnu pobedu nad Verderom u Minhenu.

Tragičar utakmice bio je reprezentativac Srbije Miloš Veljković koji je zaradio dva žuta, odnosno crveni karton u 58. minutu nakon čega su Bavarci uspeli da slome tvrd otpor rivala.

Bajer je u Leverkuzenu pobedio Nirnberg sa 2:0, prvi pogodak na meču delo je rezerviste Lukasa Alarija u 61. minutu igre, da bi Kevin Foland potvrdio trijumf svoje ekipe u 86. minutu.

Majnc je slavio na svom terenu protiv Fortune sa 3:1. Poveo je domaćin već u prvom minutu golom Žan-Filipa Matete, ali je Dodi Lukebakio poravnao rezultat u 19. minutu. Pobedu svom timu doneo je Karim Onisivo u 67. minutu igre, a konačan rezultat postavio je Mateta svojim drugom golom u 87. minutu.

Augsburg je na domaćem terenu deklasirao Štutgart rezultatom 6:0. Sve je bilo gotovo nakon prvih pola sata igre kada su pogađali Rani Kedira, Andre Han i Filip Maks. "Švabe" nisu uspele da pronađu ritam ni u drugom poluvremenu kada su takođe primili tri pogotka, strelci su bili Marko Rihter (2) i Filip Maks.