Bundesliga - Veče gostiju, Hanover za čast domaćina

• 26. septembar 2012.

• 21:58

Večerašnjim utakmicama kompletirano je peto kolo Bundeslige. Znatno više uspeha imali su gostujući timovi, koji su ostvarili tri pobede, a takav epilog je u poslednjem trenutku sprečen u Menhengladbahu. Hanover jedini slavio od domaćih ekipa.

Posle sinoćnjih mečeva u kojima smo imali prilike da gledamo vodeće ekipe, večeras su odigrani i preostali susreti petog kola Bundeslige.

Kuzmanovićev Štutgart nastavlja sa lošim rezultatima, pa je i posle pet odigranih mečeva ostao na samo dva osvojena boda. ''Švabe'' su večeras na svom terenu ubedljivo poražene od ekipe Hofenhajma rezultatom 3:0. Zdravko Kuzmanović je na teren ušao u 56. minutu, ali su gosti odmah zatim postigli treći gol, kojim su otklonili svaku mogućnost preokreta.

Za razliku od Kuzmanovića, Aleksandar Ignjovski je svih 90 minuta odgledao sa klupe, ali je njegov Verder slavio u gostima, protiv ekipe Frajburga. Domaći tim je vodio posle prvih 45 minuta, ali je u nastavku usledio preokret ekipe iz Bremena, kojoj je ovo druga pobeda od početka sezone.

Bodove sa gostovanja odneo je i Leverkuzen, koji je zahvaljujući sjajnoj igri u prvom poluvremenu savladao slabašni Augsburg.

Hanover je na svom terenu jedini uzeo sva tri boda, i to trijumfom nad Nirnbergom, dok je najviše uzbuđenja viđeno u Menhengladbahu, gde je Hamburg bio na pragu pobede, sa igračem više na terenu, ali je Domingez ipak spasao ''Koltove'' poraza.