Bundesliga - Silni Menš porazio "Švabe" i preskočio Bajern!

nedelja 09.12.2018.
19:59

Vrlo bitna pobeda za klub iz Menhengladbaha.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Borusija iz Menhengladbaha nastavila je nakon poraza od Lajpciga nastavila sa serijom dobrih rezultata u Bundesligi pošto su u 14. kolu nemačkog šampionata ubedljivo savladali Štutgart na svom terenu sa 3:0.

Dugo je trebalo dominantnom domaćinu da povede, navijači su morali da čekaju 69. minut kako bi Menš otključao odbranu gostiju što je učinio Rafael.

Osam minuta kasnije, domaćin je udvostručio prednost preko Florijana Nojhausa koji je iskoristio asistenciju Azara i smireno poslao loptu u mrežu.

U 83. minutu sve postaje gore po "Švabe" koje ostaju sa igračem manje zbog isključenja Tomija, a sudbinu svog tima zapečatio je reprezentativac Francuske Bendžamin Pavar koji je postigao autogol na vrlo nesrećan način.

Ovom pobedom, Menhegladbah je preskočio Bajern Minhen na tabeli i sada je najbliži pratilac lideru na tabeli Dortmundu.