Bundesliga - Šampion u agoniji, Dortmund bez evro-scene?

subota 16.05.2015.
17:34

Odigrane sve utakmice pretposlednjeg kola Bundeslige. Bajern nastavio seriju poraza, izgubio i Dortmund koga najverovatnije nećemo gledati na evro sceni naredne sezone. Volfsburg i Menhengladbah overili plasman u Ligu šampiona.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Šampionski tim Bajerna nastavlja da razočarava svoje navijače od trenutka kada je osigurao novu titulu. Danas su Bavarci upisali i treći uzastopni poraz u Bundesligi, ovog puta na gostovanju Frajburgu, rezultatom 2-1.

Bajern je danas poveo golom Švajnštajgera u 13. minutu, ali je domaćin preokrenuo pogocima Mehmedija u 33. i Petersena u samom finišu meča.

Frajburgu su ovo bili bodovi spasa, sada je na pragu opstanka u Bundesligi! Pobedi domaćih je doprineo i naš Stefan Mitrović, koji je na poziciji štopera odigrao svih 90 minuta.

Golovi OVDE.

Zanimljivo je bilo i u Volfsburgu
, gde je gostovao Dortmund. Kaluđuri je već u prvom minutu pogodio za vođstvo domaćih, izjednačio je Obamejang deset minuta kasnije, a pobedu ''Vukovima'' doneo je Naldo početkom drugog poluvremena.

Neven Subotić je odigrao svih 90 minuta za Dortmund, a Miloš Jojić je ponovo ''grejao klupu''.

''Derbi začelja'' odigrali su Štutgart i Hamburg, a domaći tim je slavio sa 2-1. Gostima nije pomogao ni vodeći gol našeg Gojka Kačara, jer su ''Švabe'' ubrzo, golovima Gentnera u 27. i Harnika u 35. minutu, izborile preokret i osvojile sva tri boda.

Akter trijumfa Štutgarta bio je i naš Filip Kostić, a u ekipi Hamburga su i Kačar i Rajković odigrali svih 90 minuta.

Šalke je tek u finišu, autogolom Hunemajera savladao ekipu Paderborna i tako je poslao na poslednje mesto na tabeli, uoči 34. kola.

Menhengladbah je kao gost slavio u Bremenu sa 2-0, golovima Rafaela i tako osigurao bar treće mesto, koje vodi u Ligu šampiona. Sjajna sezona ''Koltova''.