20:28

Lider doživeo drugi poraz u sezoni.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

"Milioneri" slavili pobedu minimalnim rezultatom približivši se na bod od vrha.

Meč na "Signal Iduna Parku" su bolje otvorili gosti iz Menhegladbaha, pokušali su Lainer i Embolo, ali nije došlo do promene rezultata posle pola sata igre. Na drugoj strani zapretio je Delejni, u 33. minutu je Torgan Azar postigao i gol za vođstvo, ali je posle konsultacije sa VAR-om gol Belgijanca poništen.

Po povratku sa pauze domaći tim pojačava pritisak, Hakimi je pokušao, ali je Somer sjajno intervenisao, ali švajcarski golman nije mogao ništa u 58. minutu. Sjajnu kontru i asistenciju Azara kruniše kapiten Rojs golom za vođstvo od 1:0.

Kramer i Plea su pokušali da izjednače za goste, "milioneri" su čak stigli i do drugog gola preko Brandta, ali je gol domaćina ponovo poništen. Ipak ovo nije uticalo na konačni rezultat i veliku pobedu Borusije Dortmund.