Bundesliga - Preokret Verdera, preporođeni ''Vukovi''

• 18. novembar 2012.

• 19:28

U nedelju su odigrane i poslednje dve utakmice 12. kola Bundeslige. Verder je na svom terenu savladao Fortunu, dok je sve bolji Volfsburg bio ubedljiv na gostovanju ekipi Hofenhajma.

Ekipa Fortunje iz Dizeldorfa nastavila je dugu seriju bez pobede, iako je imala priliku da večeras na ''Vezeru'' iznenadi domaći Verder.

Ipak, tim iz Bremena je slavio sa 2:1, iako su gosti imali prednost, a Verder igrača manje od 77. minuta pri rezultatu 1:1.

Langeneke je u 10. minutu iz penala doveo Fortunu u vođstvo, izjednačio je Petersen početkom drugog poluvremena, ali su se novi problemi za domaće pojavili u 77. minutu kada je Lukimja dobio drugi žuti karton.

Ipak, samo pet minuta kasnije, Verder i sa igračem manje dolazi do preokreta, golom De Brujnea za konačnih 2:1. Srpski reprezentativac Aleksandar Ignjovski već po običaju proveo je svih 90 minuta na klupi za rezerve.

Poslednji meč 12. kola odigran je u Hofenhajmu, gde je preporođeni Volfsburg slavio sa 3:1.

Ovo je druga uzastopna pobeda ''Vukova'' od promene trenera. Već u 7. minutu Hasebe je postigao vodeći gol za goste, a prednost je u 24. minutu duplirao Dost. U drugom poluvremenu, Naldo je u 78. minutu povisio na 3:0, da bi u finišu počasni gol za goste postigao Derdijok.

Na tabeli posle 12. kola vodi Bajern sa 31 bodom, slede Šalke i Ajntraht sa po 23, odnosno Dortmund na četvrtom mestu sa 22 boda.