nedelja 05.05.2019.
18:41

U okviru 32. kola Bundeslige, Frajburg je ugostio Fortunu.

Epa/David Hecker

Fudbaleri Frajburga i Fortune Dizeldorf podelili su bodove, meč na "Švarcvald stadionu" okončan je rezultatom 1:1 (1:1).

Oba gola videlo smo u prvih pola časa, poveli su domaći igrači već u devetom minutu, Grifo je bio precizan sa bele tačke.

Ipak, gosti dolaze do poravnanja u 31. minutu, strelac je bio Kovnacki, na asistenciju Stogera.

Otišlo se na odmor sa 1:1, da bi nakon samo dva minuta igre u drugom delu Frajburg ostao sa igračem manje.

Haberer je zaradio drugi žuti karton, te je morao napolje.

Dizeldorf je do kraja imao dve solidne prilike, Cimerman je šutirao tik pored gola sa ivice kaznenog prostora već u 52. minutu, da bi u 66. minutu pokušaj Heningsa uspeo da ukroti golman domaće ekipe Švolov.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobela bodova, koja ne znači mnogo ni Frajburgu ni Dizeldorfu, koji su obezbedili opstanak, a daleko su od Evrope.