utorak 15.12.2020.
20:43

Ludnica u Frankfurtu.

EPA-EFE/ALEX GRIMM

U 12. kolu nemačke Bundeslige, fudbaleri Ajntrahta remizirali su sa Borusijom iz Menhengladbaha u Frankfurtu 3:3.

Gosti su poveli u 14. minutu kada je Lars Štindl izveo sjajan slobodan udarac i matirao golmana, ali je potom usledio preokret.

Ajntraht je u roku od tek dva minuta uspeo da stigne do prednosti i to zahvaljujući Andreu Silvi koji je u 22. minutu pogodio sa penala, a potom u 24. nakon dodavanja Barkoka.

Portugalac je uzvratio asistenciju Ajmenu Barkoku koji je osam minuta kasnije povisio na 3:1.

Ipak, u drugom poluvremenu videli smo još više uzbuđenja, a sve je krenulo po zlu kada je u 81. minutu isključen Abraham.

Stvar u svoje ruke preuzeo je sjajni Štindl koji je u 90. minutu smanjio zaostatak sa penala, a potom i pet minuta kasnije glavom zatresao mrežu Trapa i doneo bod "ždrepcima" u poslednjim trenucima meča.

Reprezentativac Srbije Filip Kostić odigrao je čitav meč za domaćina.

Ajntraht se nakon 12 odigranih mečeva nalazi na devetom mestu Bundeslige sa 14 bodova, dok Menhengladbah ima četiri više na sedmom mestu.