sreda 19.12.2018.
22:32

U okviru 16. kola nemačke Bundeslige, večeras su odigrana četiri duela.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Majnc je ugostio Ajntraht iz Frankfurta, utakmica na "Opel Areni" okončana je bez pobednika, rezultatom 2:2 (2:2).

Poveli su domaći fudbaleri preko Kvajsona u 10. minutu, ali je na isteku pola časa igre Frankfurt poravnao preko svog najboljeg strelca Luke Jovića.

Odlično su gosti istrčali kontru, Filip Kostić je ubacio savršenu loptu u kazneni prostor rivala, na koji natrčava Jović i preciznim udarcem je smešta u gol domaće ekipe za 1:1.

Ipak, samo pet minuta kasnije, Majnc vraća prednost, strelac je ponovo bio Kvajson.

Ali, Luka Jović se postarao da Ajntraht na odmor ne ode sa minusom, igrao se prvi minut nadoknade kada je srpski napadač bio najbolji u skoku nakon kornera De Guzmana, bio je to njegov 12. gol ove sezone i ponovo je najbolji strelac Bundeslige.

U nastavku po jedna izgledna prilika na obe strane i to u samom finišu, ali ih nisu iskoristili Rebić na jednoj i Botijus na drugoj strani, te je rezultat sa poluvremena ostao na snazi do kraja. Golove pogledajte OVDE.

Kimih Kampl Bajern Minhen Lajpcig

Bajern je u derbiju kola dočekao RB Lajpcig, gosti su se držali do same završnice, a onda je pobedu Bavarcima doneo iskusni Frank Riberi, na kraju 1:0 (0:0) za aktuelne šampione.

U 25. minutu Levandovski pogađa stativu, da bi 11 minuta kasnije na drugoj strani prečku pogodio Upamekano.

Kako je utakmica odmicala, tako je bilo sve više prilika, u 73. minutu je jednu propustio Miler, da bi četiri minuta kasnije neprecizan bio Zile.

U 79. minutu nova prilika za Bajern, Kimih je tukao, ali je Gulaši ostao nesavladan.

A onda, 83. minut, odlična odbrana golmana Lajpciga, lopta se odbija do Riberija, koji lažnjakom izbacuje dvojicu čuvara, namešta se na udarac i postiže pogodak za 1:0.

U nadoknadi vremena smo videli i dva crvena kartona, najpre je Ilsanker ostavio Lajpcig sa desetoricom, dobio je direktan crveni nakon jednog užasnog starta, da bi potom i drugi žuti zaradio Renato Sančes na drugoj strani.

Frajburg i Hanover su odigrali 1:1 (1:1).

Poveli su domaći preko Voldšmita u trećem minutu, da bi konačan rezultat već u 14. minutu postavio Felipe.

Pobednika nije bilo ni na "Vezeru", gde je Verder ugostio Hofenhajm, na kraju 1:1 (0:1).

Gosti su vodili nakon prvih 45 minuta, strelac je u 31. minutu bio Bitenkort.

U nastavku, nakon 15ak minuta igre Verder poravnava, strelac je bio Gebre Selasije, koji tako postavlja i konačan rezultat.

Majnc - Ajntraht Frankfurt 2:2
Bajern - RB  Lajpcig 1:0
Frajburg - Hanover 1:1
Verder Bremen - Hofenhajm 1:1