Bundesliga - Levin veliki jubilej i preokret u Minhenu, nema leka za "farmaceute"!

sreda 16.12.2020.
22:26

Još jedno sjajno izdanje Bajera iz Leverkuzena koji se nalazi na čelu tabele.

Beta/Matthias Balk/dpa via AP

Večeras su odigrane četiri utakmice 12. kola nemačke Bundeslige u terminu od 20.30.

Bajern je nakon preokreta slavio u Minhenu protiv Volfsburga 2:1.

"Vukovi" su poveli u već u petom minutu golom Maksimilijana Filipa, da bi u finišu prvog poluvremena rezultat poravnao Robert Levandovski.

Veliki jubilej od 250 postignutih golova u Bundesligi Poljak je "proslavio" novim golom i to onim koji je doneo preokret u 50. minutu meča.

Bajer Leverkuzen nastavlja sa odličnim partijama, ovoga puta bio je ubedljiv u Kelnu 4:0 i tako nastavio niz nepobedivosti u domaćem šampionatu od početka sezone.

Domaću ekipu načeo je Mičel Vajzer u osmom, da bi dva minuta kasnije Musa Dijabi duplirao prednost "farmaceuta".

Istim receptom Bajer je postigao dva brza gola i u nastavku meča, u 54. minutu pogodio je Patrik Šik, a pet minuta kasnije Florijan Virc je postavio i konačan rezultat.

Talentovani Srbin Sava Čestić odigrao je čitav meč u dresu "jarčeva".

Lajpcig je slavio u Zinshajmu protiv Hofenhajma minimalnim rezultatom golom Jusufa Poulsena u 60. minutu, a istim ishodom se završio i meč u Bilefeldu gde je Ausgburg slavio protiv Arminije zahvaljujući Džefriju Guveluu u 85. minutu.