subota 21.09.2019.
17:26

Bavarci nastavljaju niz pobeda u svim takmičenjima.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

U terminu od 15.30 danas su odigrane četiri utakmice petog kola nemačke Bundeslige.

Bajern Minhen je nakon trijumfa nad Crvenom zvezdom ostvario ubedljivu pobedu i u domaćem šampionatu protiv Kelna rezultatom 4:0. Bavarci su opravdali ulogu favorita, a poveli su već u trećem minutu preko Roberta Levandovskog.

Poljak je duplirao prednost svoje ekipe u 48. minutu, da bi na 3:0 povisio Filipe Kutinjo sa penala u 62. Tom prilikom je isključen Ehizibue koji je napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru.

Konačan rezultat postavio je Ivan Perišić u 73. minutu susreta.

Pobedu je ostvario i Bajer koji je u Leverkuzenu lako savladao Union sa 2:0. "Farmaceuti" su pitanje pobednika rešili praktično već u prvom delu susreta kada su Kevin Folan i Lukas Alario tresli mrežu gosta iz Berlina u 20, odnosno 25. minutu.

Union je potom ostao sa igračem manje pošto je rezervista Polter zaradio isključenje.

Herta je savladala Paderborn sa 2:1, a reprezentativac Srbije Marko Grujić odigrao je čitav meč u pobedi svog tima.

Na susretu između Frajburga i Augsburga nije bilo pobednika, meč se završio 1:1.