Bundesliga - Istorija je ispisana, niko kao Luka Jović!

petak 19.10.2018.
22:23

Utakmica je završena, pobedio je domaćin veoma ubedljivo, a srpski fudbaler je sa pet golova ušao u istoriju Bundeslige.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Nikada niko kao Luka Jović.

Srpski fudbaler je obeležio ovo kolo Bundeslige, možemo to već sada slobodno reći, pošto je postigao PET golova u meču protiv Fortune iz Dizeldorfa.

Ajntraht je stigao do 13. boda, do 4. pobede u sezoni, ali tema je svakako srpski fudbaler koji je danas briljirao.

Ajntraht je stigao do prednosti posle 20 minuta utakmice, tada je nakon dodavanja Gaćinovića neko igrao rukom, dovoljno za sudiju da pokaže na belu tačku, a Haleru da pogodi za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije prava magija Luke Jovića, srpski fudbaler nakon dodavanja FIlipa Kostića uspeva da polumakazicama pogodi gol, a tu situaciju mogli ste da vidite OVDE.

Do kraja poluvremena Luka Jović rešava pitanje pobednika meča, gosti su izgledali toliko inferiorno danas, da je bilo samo pitanje kojim rezultatom će se završiti utakmica.

Haler je dodao četvrtu recku nakon 5 minuta igre u drugom poluvremenu, gosti preko Lukebakija stižu do smanjenja, a onda sledi novi šou Luke Jovića koji do kraja utakmice postiže tri gola.

U 55. minutu nakon dodavanja Filipa Kostića postiže novi gol nakon dobrog okreta, a u 59. minutu uspeva da iskoristi asistenciju De Guzmana i da povisi na 6:1, da bi u 72. minutu uspeo da postigne i svoj peti gol na meču, ovoga puta glavom.

Luka je najmlađi ikada u Bundesligi koji je postigao pet golova, ima samo 20 godina i 300 dana...

BRAVO!

34 Komentara

Pixi GOOL iz kornera
Saturday, 20.10.2018
10:36

Steta sto je Zvezda morala prerano da ga prosa zbog teske finansijske situacije koja je u to vreme tresla Zvezdu.

04:55

Bravo dečko, zasluzio si jos prosle sezone da igraš u reprezentaciji.. Sad ako ne bude igrao onda stvarno ne znam..

Dragan Jelena
04:46

Strasan igrac samo tako nek nastavi i bice vrhunski golgeter...

jv
00:22

A Terza nema pojma?
Još pet godina i možda ga veliki stručnjak Krstajić pozove.

booksofknjige
Friday, 19.10.2018
23:26

za koju godinu da igramo 3-5-2 formaciju, Mitar i jovic centarfori! Mozda bi cak moglo i da se krene u razmatranje takve formacije. Ostatak bismo skrpili, nije nemoguce, da vratimo nastasica, pa uz veljkovica i milenkovica, deluje da bi mozda moglo.

Forza RoSs0neri
02:45

Zasto ne onda 4-4-2...ili cak 4 -1-2-1-2...Milenkovic igra beka u Fiorentini cele sezone mogao bi lagano na pokrije tu poziciju.

Znajsha
08:27

Pa koliko smo se mi navijaci namucili gledajuci antifudbal i neku povucenu taktiku zadnjih 20godina,to sto si upravo rekao bi bila prava atrakcija i melem za dusu.Samo bi nam falili brzi i kvalitetni bocni igraci koje nemamo znaci da se izvuce maximum iz onoga sto se pruza.Ozbiljan savez koji adekvatno placa igrace za njihovo zalaganje a ne da drpaju.Golman tu i tamo, halfovi ok, srednji red ok napa ok, mogli bi potrajati jedno dva svetska prvenstva.

DropkickMurphys
23:12

A kad pogledamo ko nam vodi Savez,ko je selektor,koji igraci igraju,lepo nam dodje muka,i sve nam bude jasno.Bravo Jovicu,naklon do poda majstore.Ujedno opomena svima u Zvezdi,da Joveljic ne prodje kao Luka.

NUSKNV-S/P/M/R
23:08
bosnapd
23:05

Svaka cast nije lako u bundes ligi zabiti jedan gol a kamoli pet.

Ja opet Ja
22:59

I to ni jedan iz penala, sto je veliki plus s' obzirom da igraci kada daju veliki broj golova na utakmici obavezno bude bar jedan iz penala.

00:12

Ovo se verovatno odnosi na Mitrovića? Znači po tebi je Jović bolji od Suareza, Kavanija, Ibrahimovića, Grizmana, Mbapea, Runija, Inzagija i ostalih jer oni nisu postigli 5 golova na jednoj utakmici?

ISTINA BOLI
08:51

Jovic ima potencijal da bude bolji od svih nabrojanih sem Mbapea,dok Mitrovic nema kvalitet da bude bolji od Dzojzija. Od svih sansi sinoc,Mitrovic bi mozda dao onaj gol glavom,ostala 4 on ne moze da da,jer je ogranicen igrac. Takodje,ne vidim da se Jovic "rvao" sa protivnickim igracima,ne znam da to radi Ronaldo,Iguajn,ne znam da je to radio Ronaldo zuba,Sevcenko,Van Basten,a to je jedina odlika onog drveta,da se na kraju utakmice kaze da se on rvao,a sto nije gol dao ili sto da 1 iz 15 sansi,to nikom nista.

NemanjaVidic No1.
22:44

Smejali se terzi kad je rekao da ce biti igracina

07:42

A taj terza ga je najurio i nije mu dao šansu u zvezdi..

10:37

Najurila ga je finansijska kriza u Zvezdi, a ne Terza. Uto vreme nismo imali ni za sampone.

Znajsha
08:29

Ko se smejao? Drugo pa naravno da ga je hvalio kad je trebala lova da se uzme za njega.Za njega su svi igraci buduce Maradone

ISTINA BOLI
22:44

Vidi ovu crno belu sektu sto im krivo,jedini uspeh zadnjih 5 godina su tekstovi o bukovini iz Engleske,sta ce sada?