Bundesliga - Goleada u Frankfurtu, Bajern sam na vrhu!

• 25. septembar 2012.

• 21:50

Derbi petog kola Bundeslige odigran je u Frankfurtu, gde su domaći Ajntraht i aktuelni šampion Dortmund podelili bodove posle dosta uzbuđenja. Zahvaljujući ovakvom epilogu, Bajern se pobedom nad Volfsburgom izdvojio na čelu tabele. U ostalim mečevima, Šalke na svom terenu savladao Majnc, a Fortuna kao gost ekipu Grojter Firta.

Sjajan meč u Frankfurtu, čijim je ishodom, čini se, najzadovoljniji - minhenski Bajern. Naime, u duelu ekipe Ajntrahta koja je posle prva četiri kola delila prvo mesto sa Bavarcima sa maksimalnim učinkom, i aktuelnog šampiona Dortmunda, pobednika nije bilo, a meč je završen rezultatom 3:3.

Posle prvog poluvremena nije delovalo da će se ovako završiti, obzirom da su ''Milioneri'' golovima Piščeka i Rojsa stekli velikih 2:0, uz znatno sigurniju igru.

Međutim, usledio je furiozan start domaćih u drugom poluvremenu i posle samo pet minuta igre u nastavku rezultat je izjednačen. Ajgner je u 49. minutu postigao prvi, a dva minuta kasnije Inui dva minuta kasnije i drugi.

Ipak, golom Gecea, koji je u poluvremenu zamenio Rojša, Dortmund ponovo stiče prednost, ali posle novog kiksa odbrane gostiju Anderson u 73. minutu postavlja konačnih 3:3.

Neven Subotić je i ovog puta odigrao svih 90 minuta u ekipi Dortmunda, jednom je otklonio opasnost po svoj gol, posle greške golmana Vejdenfelera, ali nije uspeo da spreči preokret domaćih u drugom poluvremenu. U samom finišu je imao i sjajan pokušaj makazicama za pobedu, ali su se domaći odbranili.

Za to vreme, Bajern je na svom terenu lako izašao na kraj sa Volfsburgom i tako zabeležio i peti uzastopni trijumf, rezultatom 3:0.

Počelo je golom Švajnštajgera u 24. minutu posle lepog prodora Riberija po desnoj strani, a sve dileme otklonio je sve bolji Mandžukić, golovima u 56. i 65. minutu.

Siguran na svom terenu bio je i Šalke, koji je golovima Farfana iz jedanaesterca u 21. minutu i Holtbija i Pukija u finišu meča savladao Majnc rezultatom 3:0.

Jedinu pobedu od gostujućih ekipa ostvarila je Fortuna, koja je sa 2:0 savladala Grojter Firt. Oba gola postignuta su na isteku prvih pola sata igre, a strelci su bili Fink i Ilso.

Na tabeli, Bajern sada vodi sa svih 15 bodova, Ajntraht ima 13, Šalke 10, Fortuna 9, a Dortmund 8 bodova.