petak 14.12.2018.
22:23

Na kraju rutinska pobeda gostiju u Nirnbergu.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Fudbaleri Volfsburga ostvarili su pobedu od 2:0 u Nirnbergu u prvoj utakmici 15. kola nemačke Bundeslige

U prvom poluvremenu videli smo vrlo ujednačenu igru dva tima, s tim što su gosti imali blagu terensku inicijativu zbog većeg poseda lopte.

Takav pristup im se i isplatio u 58. minutu kada se Danijel Ginček na sjajan način oslobodio dvojice svojih čuvara i rutinski savladao Bredloua. Pogodak koji je mnoge podsetio na bravure Rikarda Kake u meču Lige šampiona protiv Mančester junajteda 2007. godine zbog načina na koji su se sudarili Hajnce i Evra.

Pokušavali su domaćini nakon toga da ugroze protivnički gol, u 86. minutu je Zrelak i postigao pogodak, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

Nirnberg je pretio do kraja meča, ali "Vukovi" su bili ti koji su stigli do još jednog gola kojim je Josip Brekalo overio trijumf svoje ekipe.