Bundesliga - Gaćinović i Kostić nemoćni, Borusija pregazila Ajntraht, opet taj Haland!

22:24

Ubedljiva partija domaćina.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

"Milioneri" slavili sa 4:0 na svom stadionu i preuzeli drugo mesto u prvenstvu.

Borusija je od starta preuzela totalnu kontrolu nad mečom. Gerero pogađa stativu iz slobodnjaka, da bi minut kasnije tražili "milioneri" i penal, ali ništa od toga.

Do vođstva domaći stižu preko iskusnog Piščeka, Poljak koristi asistenciju Hakimija u 33. minutu.

Povratak sa pauze je bio košmaran za gostujuće igrače. Džejdon Sančo na krajnje lak način koristi prazan prostor na levoj strani i udvostručuje vođstvo svog tima u 50. minutu.

Samo četiri minuta kasnije na semaforu stoji 3:0, strelac je Haland, Hakimi piše još jednu asistenciju.

Norvežanin je tako postao prvi fudbaler koji je na prvih pet mečeva u Bundesligi postigao osam golova!

Sam Hakimi je imao šansu da dođe do gola, ali lopta prolazi pored gola. Njegov kolega na levom beku Gereiro stiže do pogotka, Trap ne može da brani šut Portugalca za 4:0.

Imao je Torgan Azar šut za "petardu", ali se Trap ovog puta istakao odličnom odbranom.

Filip Kostić je odigrao svih 90. minuta, dok je umesto Mijata Gaćinovića već na poluvremenu ušao Bas Dost.