nedelja 08.03.2020.
20:01

Podela bodova na "Opel Areni".

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Fudbaleri Majnca dočekali su Fortunu Dizeldorf u 25. kolu nemačke Bundeslige, meč je okončan rezultatom 1:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon 17 minuta igre u nastavku domaćin poveo.

Mateta je lukavo prebacio protivničkog golmana, lopta je stigla do Ozuntalija, kojem nije bilo teško da je sa par metara ugura u mrežu.

Uz pomoć video tehnologije je proveravano da li je ofsajd, utvrđeno je da je sve bilo prema pravilima, gol je ostao priznat, 1:0 za Majnc.

Ipak, u 77. minutu asistent kod gola Majnca, napadač Mateta, laktom udara u skoku protivničkog fudbalera, sudija mu pokazuje drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Samo osam minuta kasnije rezervnom golmanu Majnca Mileru lopta ispada iz ruku nakon jednog prizemnog centaršuta sa desne strane, do nje dolazi Karaman koji poravnava rezultat.

U nadoknadi su gosti tražili i penal, nakon što je Ofori pao nakon jednog duela u protivničkom šesnaesteracu, ali im molbe ipak nisu bile uslišene, podela bodova u Majncu.

Fortuna je prva ispod crte sa 22 boda, Majnc je odmah iznad i ima četiri boda više.