Bundesliga - Derbi jeseni bez pobednika!

• 01. decembar 2012.

• 20:30

U derbiju 15. kola Bundeslige, ali i cele jesenje sezone, Bajern i Dortmund igreali nerešeno, 1:1 na Alijanc Areni u Minhenu. Prednost Bajerna sada smanjena na 8 bodova u odnosu na Leverkuzen, koji je danas slavio novu pobedu.

Počelo je sa par prilika na obe strane, ali se većim delom prvog poluvremena vodila ravnopravna borba, gde su odbrane dolazile do izražaja.

Golova nije bilo u prvih 45 minuta, a početkom drugog poluvremena Humels je imao odličnu priliku posle slobodnog udarca, ali nije bio precizan. Usledio je period inicijative Bavaraca, ali je odbrana gostiju uspešno odolevala.

A onda, u 68. minutu, majstorija Tonija Krosa i Bajern konačno stiže do vođstva! Sjajnim driblingom na ivici kaznenog prostora Kros se oslobodio i Humelsa i Subotića, koji mu je ostavio dovoljno prostora za udarac i ovaj je to učinio na najbolji mogući način - lopta završava u donjem desnom uglu gola gostiju, Bajern vodi 1:0!

Ali, samo sedam minuta je trajalo vođstvo Bavaraca. Posle kornera u 74. minutu i odbijene lopte od strane jednog igrača Bajerna, ona je došla do Gecea, koji je imao dovoljno prostora da je prihvati i preciznim udarcem pošalje loptu u sam donji levi ugao gola - 1:1!

U finišu, Neven Subotić je zbog povrede zamenjen, ušao je Santana, ali je odbrana ''Milionera'' odolela, iako je Miler u 88. minutu imao odličnu priliku da donese pobedu Banernu.

Ipak, ostalo je 1:1, pa posle današnje pobede Leverkuzena, prednost Bavaraca na čelu tabele sada je smanjena na 8 bodova razlike u odnosu na ''Farmaceute''. Dortmund je treći sa 11 bodova zaostatka.

Golove sa večerašnjeg derbija pogledajte OVDE.