Bundesliga - Debakl Hofenhajma, remi u Volfsburgu

• 02. decembar 2012.

• 19:37

Posle ubedljivog poraza na svom terenu od Leverkuzena u prošlom kolu, Verder je u nedelju na isti način ''protutnjao'' Hofenhajmom. U poslednjoj utakmici 15. kola Volfsburg i Hamburg podelili bodove.

U pretposlednjoj utakmici 15. kola Bundeslige, Verder je u nedelju kao gost deklasirao ekipu Hofenhajma rezultatom 4:1.

Tim iz Bremena je do ubedljive pobede došao najviše zahvaljujući raspoloženom Marku Arnautoviću, koji je upisao het-trik.

Seriju golova gostiju započeo je Prodl u 21. minutu, da bi samo osam minuta kasnije Arnautović duplirao prednost Verdera za vošstvo od 2:0.

Salihović je početkom drugog poluvremena dao nadu domaćem timu u preokret, ali je sve dileme otklonio Arnautović, postigavši još dva gola za Verder, u 71. i 79. minutu za konačnih 4:1, što je već četvrti uzastopni poraz Hofenhajma, koji tone na tabeli.

Aleksandar Ignjovski je, kao i u prošlom kolu, bio u startnoj postavi Verdera i ovog puta je odigrao svih 90 minuta.

Petnaesto kolo Bundeslige kompletirano je utakmicom između Volfsburga i Hamburga. Pobednika nije bilo, a meč je završen rezultatom 1:1.

Maks Bejster je u 26. minutu doveo Hamburg u vođstvo, koje je ostalo na snazi sve do 68. minuta, kada je Kjaer doneo izjednačenje ''Vukovima''.