Bundesliga - "Bikovi" slavili u Menhengladbahu, domaćinu presudio Halštenberg!

subota 20.04.2019.
20:23

Nastavlja se borba za plasman u Ligu šampiona.

Epa/David Hecker

Fudbaleri Lajpciga ostvarili su pobedu u 30. kolu nemačke Bundeslige pošto su u Menhengladbahu savladali domaću Borusiju sa 2:1.

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili sa 1:0 i pored nešto podređenijeg položaja u Menhengladbahu pošto je Marsel Halštenberg postigao pogodak sa penala u 17. minutu igre.

"Bikovi" su bili konkretniji na startu drugog dela susreta, a to je krunisao sjajni Halštenberg koji je još jednomzatresao mrežu Zomera nakon lepe timske akcije u 53. minutu.

Krenula je Borusija na sve ili ništa od tog trenutka, pa je osam minuta kasnije uspela da smanji zaostatak preko Alasana Plee.

Utakmica se od tog trenutka totalno otvorila, videli smo prilike sa obe strane, Herman nije uspeo da pomogne svom timu da izbegne poraz, ali ni Pouslen nije pogodio u finišu susreta.