nedelja 07.10.2018.
19:57

Nije bilo milosti u Lajpcigu.

EPA-EFE/ULRICH HUFNAGEL

Poslednji meč sedmog kola Bundeslige doneo nam je pravu goleadu u Lajpcigu gde je domaći Red Bul savladao Nirnberg sa ubedljivih 6:0.

Več u trećem minutu Kevin Kampl donosi svom timu prednost, a istu udvostručuje Juraj Poulsen četiri minuta kasnije.

Igračima Lajpciga je bilo potrebno svega 14 minuta da postignu još jeda gol, strelac je bio Marsel Sabicer. Do kraja poluvremena stigli su domaćini do četvrtog gola u 32. minutu preko Tima Vernera.

U drugom poluvremenu smo takođe videli puno akcije. U 55. minutu Sabicer postiže svoj drugi gol, a četiri minuta kasnije to isto čini i Verner. Da sve bude sasvim loše po Nirnberg "postarao" se Leibold koji je dobio drugi žuti karton u 62. minutu kada je skrivio penal.

Ipak, Timo Verner nije mogao do het-trika pošto je promašio kazneni udarac.