Bundesliga - "Bikovi" odložili slavlje Bavaraca, još uvek tinja nada "Milionera", Gruja pogodio!

subota 11.05.2019.
17:28

Neizvesno će biti do poslednjeg minuta u nemačkom šampionatu.

EPA-EFE/FELIPE TRUEBA

Danas u terminu od 15.30 odigrano je osam utakmica pretposlednjeg kola nemačke Bundeslige.

U derbiju kola fudbaleri Lajpciga remizirali su sa Bajernom 0:0.

Imao je minhenski tim šansu da osigura titulu prvaka Nemačke pre poslednje runde, ali i pored toga što su zatresli mrežu preko Gorecke, rezultat je nakon 90 minuta ostao nepromenjen pošto je pogodak poništen.

Borusija Dortmund je ostvarila veoma bitnu pobedu na domaćem terenu, savladana je Fortuna iz Dizeldorfa sa 3:2.

Poveli su "Milioneri" golom Kristijana Pulišića u 41. minutu, ali je gost izjednačio u drugom minutu drugog dela igre preko Olivera Finka. Nadu Borusiji da može do titule prvaka Nemačke u poslednjem kolu pružao je Tomas Dilejni pet minuta kasnije. Sve je moglo biti drugačije da Lukebakio nije promašio penal u 58. minutu susreta, ali svaku dilemu je otklonio Mario Gece u drugom minutu nadoknade vremena. Utešni pogodak za goste postigao je David Kovnacki tri minuta kasnije.

Reprezentativac Srbije Marko Grujić bio je jedan od boljih u pobedi Herte u Augzburgu 4:3, vezista je postigao pogodak u 66. minutu nakon kornera.

Pobede su zabeležile ekipe Hanovera, Borusije Menhengladbaha, Štutgarta i Verdera. Bodove su podelili još i Bajer Leverkuzen i Šalke.

Svoju utakmicu Ajntraht Frankfurt će odigrati sutra protiv Majnca u 18 sati.