Bundesliga - Bekovska rapsodija "milionera", Havercov šou u Menhengladbahu, Veljković konačno slavio!

subota 23.05.2020.
17:26

Duel između Bajerna i Ajntrahta zakazan je za 18.30.

EPA-EFE/MICHAEL SOHN

U terminu od 15.30 danas su odigrane četiri utakmice 27. kola nemačke Bundeslige.

Borusija iz Dortmunda je nastavila niz pobeda u Volfsburgu gde su savladali domaćina rezultatom 2:0.

Koban po "vukove" bio je fantastični bekovski tandem domaće ekipe, prvo je Rafael Gereiro lako savladao golmana u 32. minutu, da bi svaku dilemu otklonio Ašraf Hakimi u 78. minutu meča.

Siguran je bio i Bajer iz Leverkuzena koji je u Menhengladbahu savladao Borusiju sa 3:1.

Posebno je raspoložen bio Kai Haverc koji je pogodio prvo u sedmom minutu, da bi u 52. rezultat izjednačio Markus Tiram. Ipak, kapiten "farmaceuta" je šest minuta kasnije ponovo doveo svoj tim u vođstvo, da bi konačan rezultat postavio Sven Bender golom u 81. minutu.

Verder je u Frajburgu konačno prekinuo loš niz i slavio minimalnim rezultatom, strelac jedinog gola bio je Leonardo Bitenkur u 19. minutu. Svih 90 minuta na terenu u dresu gostiju iz Bremena proveo je i reprezentativac Srbije Miloš Veljković

Po bod su osvojili Paderborn i Hofenhajm u meču koji je završen rezutatom 1:1. Golove su postigli Robert Skov u četvrtom i Denis Srbeni u devetom minutu.