nedelja 27.01.2019.
17:19

Na kraju "poker" u mreži Štutgarta.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

Fudbaleri Bajerna ostvarili su novu pobedu na svom terenu u Minhenu gde su trijumfovali nad Štutgartom rezultatom 4:1 u 19. kolu nemačke Bundeslige.

Pogled na semafor upućuje da je to bila još jedna rutinska pobeda domaće ekipe, ali to nije bilo baš tako iako je Bajern poveo već u petom minutu golom Tijaga Alkantare.

Uprkos brojnim napadima, ekipa Nika Kovača nije uspela da postigne gol pre odlaska na odmor, ali je ponovo stigla do prednosti u 55. minutu autogolom Gentnera.

Deset minuta kasnije, Robert Levandovski je propustio priliku da postigne gol pošto je promašio penal, međutim Bavarci su povisili prednost u 61. minutu kada je precizan bio Leon Gorecka.

Levandovski je na kraju ipak uspeo da zatrese mrežu Štutgarta u 84. minutu i tako se približi prvom strelcu Bundeslige Luki Joviću.