"Bulke" procvetale protiv Sanderlenda

• 20. mart 2012.

• 23:08

Prvi dan proleća doneo je fudbalerima Blekburn Roversa uspeh. Tim koji nosi bulku na svom grbu bukvalno je procvetao na meču protiv Sanderlenda jer su tri osvojena boda itekako značajna za Roverse u grčevitoj borbi za opstanak koja se vodi u Premijer ligi.

Zasluženo je ekipa Blekburn Roversa slavila večeras na svom terenu (2:0) pošto Sanderlend nije bio kadar da, osim većeg poseda lopte, bilo šta učini čime bi zaslužio makar bod.

Prvo poluvreme bilo je manje interesantno pošto nisu viđeni golovi ali je upornost ekipe Blekburna bila presudna na ovom meču. Uputili su jedanaest šuteva ka golu Minjolea i relano je bilo da makar jedna lopta pogodi mrežu.

Strelac prvog pogotka bio je Hoile u 59. minutu meča da bi konačan rezultat (2:0) postavio Jakubu u 86. minutu. Srpski reprezentativac Radoslav Petrović bio je na klupi za rezervne igrače ali nije ušao u igru na ovom meču.

Ova pobeda donela je Roversima tri poena koja ih ostavljaju na šesnaestoj poziciji u ligi ali šest bodova iznad mesta koje vodi u drugu ligu.

Sanderlend bi ovim porazom mogao da izgubi osmu poziciju u zavisnosti od rezultata koje budu postigli konkurenti koji su na samo bod iza njih.

Pet ekipa ima 36 bodova a tek treba da odigraju svoje mečeve 29. kola Premijer lige pa je moguće da će Sanderlend nakon kompletnog kola pasti na tabeli.