Bufon jači od VAR, Juve ubedljiv na startu!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 19. avgust 2017.

• 19:52

Novi italijanski šampionat počeo očekivano, pobedom Juventusa, a najbolji golman na svetu na još jedan način ušao u istoriju.

Otvaranje sezone na prepunom "Aliancu" kako glasi novo ime Juventusovog stadiona. Domaćin jasno veliki favorit, rešen da osvoji prve bodove, ali i izbriše loš utisak sa Superkupa protiv Lacija.

Juve je pritiskao od početka, nije bilo nekih velikih prilika, par nagoveštaja Dibale, ali onda i gol Mandžukića. Centaršut Lihštajnera, neuništivi Hrvat je uspeo da ispred čuvara poturi nogu i savlada Kranja.

Onda je po običaju Juventus spustio gas, ali je Kaljari podigao glavu.

Prvo je Farijas stavio na muke Bufona, ali to nije bila dovoljna opomena za šampiona. Start Aleksa Sandra nad Čopom, sudija Mareska prvo nije pokazao na belu tačku, a onda je konsultovao video tehnologiju. Pogledao je snimak, trenutak za istoriju, promenio odluku i pokazao na belu tačku.

VAR ili ne, Bufonu je svejedno. Legendarni golman je odbranio penal baš Farijasu uz erupciju oduševljenja.

Kaljari u šoku, odmah je usledila kazna, pas Pjanića ka Dibali, "La Hoja" ne greši, 2:0 u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Umesto da na odmor odu sa nerešenim rezultatom, Sardi su imali zaostatak od dva gola prednosti.

Praktično je tada sve bilo gotovo, u drugom poluvremenu se čekalo da "Bjankoneri" dokusure rivala. Iguain koji bukvalno nije pripretio Sardima je iskoristio jedinu šansu, pogodio je suprotan ugao gola Kranja za 3:0.  Pre toga je Dibala naciljao prečku, a posle toga je "Pipita" promašio još jednu šansu. Ubrzo je mesto ustupio debitantu Blezu Matuidiju, a pred Juventusovim navijačima je do kraja debitovao i Daglas Košta.

I to je bilo sve, Juve je osvojio bodove, pre pauze ide sledeće nedelje u Đenovu gde ne prolazi baš dobro. Večeras se igra drugi meč, povratnik Verona će na "Bentegodiju" ugostiti Napoli.