Buđenje Milana!

• Autor: Boris Jovanović

• 01. decembar 2013.

• 14:24

"Rosoneri" konačno ličili na tim na Siciliji, razbudio ih gol Kastra, u nastavku stigli do prvog trijumfa na strani i zakoračili ka gornjem delu tabele!

"Masimino" se radovao posle prve prave akcije Katanije, Kastro je promešao odbranu gostiju, jako šutirao, lopta je probila Gabrijela, od njegovih ruku se odbila u mrežu, 1:0.

Ali, brzo smo videli izjednačenje, dobar centaršut na drugu stativu, Rikardo Montolivo ne prašta, prvi gol za bivšeg kapitena Fiorentine u ovoj sezoni.

Do odlaska na odmor bez nekih velikih prilika, pokušao je Birsa, jednom je Anduhar spasavao ispred Balotelija, odluku smo videli u nastavku.

Baloteli je prvo promašio dve šanse, a onda posle sat iz slobodnjaka doveo "Rosonere" do prednosti. Par minuta kasnije Tačidis je zbog udaranja Super Marija dobio direktni crveni. Katanija je pretila, ali je stvari na svoje mesto postavio Riki Kaka, desetak minuta pre kraja.  Njegov 99. gol za Milan, Montolivo je bio asistent.

Na kraju 3:1 za Milan, koji je skočio na deobu 8. mesta sa Parmom i Lacijom.