Budi se Kanavarov Gvangžu, Gudelj asistent

nedelja 18.03.2018.
16:43

Aktuelni šampion Kine Gvangžu Evergrand upisao je drugu prvenstvenu pobedu i nastavio prodor ka gorenjem delu tabele.

gzevergrandefc.com

Nakon poraza na startu kineske Super lige koji je doživeo u duelu sa Piksijevim Gvangžuom, tim Fabija Kanavara uhvatio je pobednički ritam.

Šampion Kine savladao je u trećem kolu Henan rezultatom 1:0 (1:0) golom Brazilca Alana u 27. minutu.

Gvangžu je u 9. minutu imao šansu da povede iz penala, ali je Rikardo Gular pogodio stativu. Akciju u 27. minutu započeo je naš Nemanja Gudelj koji je zatim predao loptu Alanu a ovaj preciznim udarcem sa distance postigao pobednosni gol.

Trijumf minimalcem danas je na gostovanju Guižuu slavila i ekipa Šangaj Šenhue. Jedini gol na utakmici postigao je Kolumbijac Đovani Moreno.

Tjanđin Tedu su do prvog trijumfa u sezoni vodili Džon Obi Mikel i Frenk Ašenpong. Reprezentativac Gane postigao je sva tri gola u pobedi nad Tajnđin Kuanđanom, a Džon Obi Mikel mu je asistirao kod prva dva.

Evo kako nakon tri kola izgleda tabela kineske Super lige.