"Bučne komšije" spremne da oboje Mančester u plavo, hoće li se Junajted trgnuti? (POLUVREME)

Autor: Aleksa Blaćanin
nedelja 11.11.2018.
18:21

Ukoliko se Junajted ne probudi, biće ovo novi poraz Žozea Murinja.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Ceo svet danas gleda ka Mančesteru!

Derbi ovog kola između Sitija i Junajteda za sad protiče u znaku "Građana", Siti vodi na poluvremenu sa 1:0.

Kako sada stvari stoje, izgleda da će veći deo Mančestera danas slavili, dok će veći deo sveta patiti!

Junajted je došao na "Etihad" bez nekoliko vrlo bitnih igrača, ali to u derbiju nije opravdanje. Murinjo je izveo korektan sastav, a jasno je da je sa Matićem, Felainijem i Ererom na sredini Murinjo pokušao da zatvori sve prilaze ka svom golu.

Imao je Siti mnogo više prilika, ali do poluvremena su uspeli da postignu "samo" jedan gol. Već u 12. minutu Bernardo Silva je poslao fantastičnu loptu u šesnaesterac. Nju je pokupio David Silva i uspeo da savlada svog zemljaka Davida De Heu. Pogodak pogledajte OVDE.

Iako je Siti bio dosta bolji u dosadašnjem delu meča, nikada ne treba otpisivati Junajted.

Dovoljno je samo da se setimo prošlog susreta na "Etihadu", kada je Siti vodio sa 2:0 na poluvremenu, a ipak uspeo da izgubi sa 2:3.