Brijan spasao Lion novog poraza

• Autor: Filip Mitrović

• 20. oktobar 2013.

• 23:08

Najbolji francuski klub u ovom veku na jedvite jade sprečio peti poraz u tekućem šampionatu,pošto je Žimi Brijan izjednačio protiv Bordoa u sudijskoj nadonadi na 1:1.

Poslednji meč desetog kola francuske Lige 1 odigran je na 'Žerlanu', gde je Lion ugostio ekipu Bordoa.

Žirondinci su bili na pragu velike pobede i imali minimalnu prednost sve do 91. minuta meča.

Goste je u prednost doveo Obranjak u 62. minutu meča, a samo pet minuta posle primljenog gola, domačin je ostao s desetoricom na terenu pišto je Lakazet zaradio drugi žuti karton.

Ipak, Bordo nije uspeo da izbedne poraz iako je bio brojčano nadmoćniji pošto je  rerezvista Žimi Brijan, koji je ušao sa klupe u 81. minutu poravnao rezultat na 1:1 u sudijskoj nadoknadi.

Zanimljivo je da je Brijan do nedavno igrao za drugi tim Liona po kazni!

Srpski reprezentativac Milan Biševac odigrao je ceo meč za domaći sastav, u finišu prvog dela igre je dobio žuti karton.

Lion ima 12 bodova i nalazi se na 11. mestu na tabeli, dok je Bordo 15-ti sa bodom manje.