subota 18.11.2017.
23:03

U okviru 12. kola holandske Eredivizije, retko viđen rezultat.

EPA/HENK JAN DIJKS

N.A.C. Breda je na svom stadionu dočekala Ajaks, a gosti su slavili sa neverovatnih 0:8 (0:5).

Šteta je već nakon pola sata igre načinjena, kada su gosti iz Amsterdama vodili sa 0:4.

Poveli su golom mladog štopera De Lihta u 13. minutu, da bi pet minuta kasnije katastrofu gostiju najavio Van de Bik.

Isti fudbaler je samo osam minuta nakon prvog postigao i drugi gol, pa je bilo jasno da će Breda nagrabusiti.

Igrao se 29. minut, kada je Neres povisio na 0:4, da bi u 33. De Liht drugim golom postavio konačan rezultat prvog dela igre, Breda je u manje od 45 minuta kapitulirala u čak pet navrata.

U nastavku je malo opao ritam, a onda je u 66. minutu Šene sa kreča povisio prednost "Kopljanika".

Igrao se 73. minut, kada je povratnik u redove Ajaksa obeležio svoj jubilje u ovom klubu. Klas-Jan Huntelar je upisao svoj 150. nastup u dresu Ajaksa, a obeležio ga je i golom na asistenciju Zijeha.

Dva minuta kasnije, het trik je kompletirao Van de Bik, koji je tako postavio i konačnih 0:8.

Ajaks je drugi nakon 12 odigranih gola, imaju pet bodova manje od prvoplasiranog PSV, ali i utakmicu više.