Brazilci spašavali živu glavu, Mesi cilja Batistutu!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 30. mart 2016.

• 08:57

Da su se kvalifikacije za Mondijal završile noćas, Brazil ne bi učestvovao. Dani Alveš ih spasao bruke u Paragvaju. Argentinac sigurna protiv Bolivije, Kavani otključao peruansku bravu. Čile primio gol pa se naljutio, Karlos Baka u velikoj formi...

Brazil je spasavao živu glavu u Paragvaju, gubili su sa 2:0, na kraju je Dani Alveš minut i po pre isteka nadoknade doneo "Selesau" treći remi u kvalifikacijama. Ostali su šesti, da se kampanja završila noćas ne bi putovali na Mondijal. Inače, Paragvaj je vodio golovima Lezana i Edgara Benitezua, ali su Oliveira i kako rekosmo Dani Alveš svom timu doneli bod. Gosti su bili bez Nejmara i Davida Luiza koji su bili suspendovani za ovaj meč.

U Kordobi je Argentina slavila protiv Bolivije, goste je posle pola sata načeo Merkado, da bi Mesi sa penala, svojim 50. golom za Albićeleste potvrdio trijumf "Gaučosa". Oni nisu dobro počeli kvalifikacije, dali su dva gola u prve četiri utakmice, ali sa dve poslednje pobede pokazuju znake života.

Leo Mesi je smanjio i razliku u odnosu na Batistutu, najboljeg strelca Argentine u istoriji, "Batigol" je postigao 56 golova, pitanje je samo vremena kada će ga Leo stići.

U Montevideu se Urugvaj mučio protiv defanzivnog Perua, meč je rešio Kavani posle sjajne asistencije Suareza.

U Barankilji je Kolumbija potvrdila klasu protiv solidnog Ekvadora. Blista je Karlos Baka, napadač Milana je dao dva gola, Sebastijan Perez je takođe bio strelac za "Kafeterose", dok je slaba uteha za "Orlove" gol Aroha.

Venecela je golom Romula Otera naljutila Čileance u osmom minutu, do kraja je "La Roha" dominirala, Arturo Vidal dva puta i Maurisio Pinilja sa još dva gola su okrenuli rezultat.