Brazilci ili Portugalci? Ma, Nemcima je svejedno!

• Autor: Miloš Marković

• 21. april 2015.

• 22:36

U utakmici koja je u velikoj meri podsećala na masakr iz polufinala Mondijala, Bajern za poluvreme isprašio Porto i otišao među četiri najbolje ekipe u Evropi!

Sve je krenulo loše od početka za Porto. Iako je Lopetegi nominalno izveo 4-3-3 formaciju, Bajern je sabio rivala na njegovu polovinu.

Posle desetak minuta dupla šansa u jednom napadu za domaće, Miler je šutirao, zatim na odbijenu loptu natrčao Levandovski, "Zmajevi" su se izvukli.

A onda je usledila kanonada.

Bernat je probio po boku, sjajno centrirao, Alkantara na pravom mestu, retko ga viđamo da završava akcije glavom, 1:0. Početak kraja za Portugalce koja je "ušla voda u uši".

Posle dvadesetak minuta probao je Miler da bi sredinom prvog dela prednost Portugalaca nadoknađena, Boateng je posle kornera uz pomoć Kazemira savladao Fabijana.

Germany Soccer Champions League

Ponovo akcija po boku, Lam, Miler, Levandovski sam kao duh, 3:0.

Tijago Alkantara je upisao asistenciju za Milera, pomogao je Martins Indi koga je lopta zakačila i ispod Fabijana završila u mreži za poker Bajerna.

I onda peti gol posle 40 minuta, Bajern je isprašio Porto za poluvreme, Levandovski svojim drugim golom dovodi praktično Bajern u polufinale. Na poluvremenu 5:0, jasno, niko ne bi uspeo da se vrati posle ovakvog nokauta.

U drugom poluvremenu je pao tempo, Gece je odmah propustio šansu za šesti gol, a onda je tempo pao. Porto nemoćan sve do dvadesetak minuta pre kraja kada je Džekson Martinez uspeo da savlada Nojera. Ali, "Zmajevima" su bila potrebna još dva gola za polufinale.

Mogao je Kolumbijac da zakuva stvari na "Alijanc Areni", imao je šansu za drugi gol, ali je i Levandovski mogao da stavi tačku desetak minuta pre kraja.

Na kraju Markano dobija drugi žuti karton, Porto je završio sa desetoricom, iz slobodnjaka, Ćabi Alonso postiže gol i postavlja konačnih 6:1 za Bajern.

Sve je bilo gotovo za poluvreme, u velikom stilu nemački šampion je nadoknadio prednost Portugalac iz prvog meča i pokazao da je to bio samo trenutak slabosti. Do polufinala će se oporaviti i Roben i verovatno Riberi, pa će Bavarci biti uz Barselonu verovatno i najveći favorit za osvajanje pehara.