Brazil jedva savladao BiH, presudio autogol

• 28. februar 2012.

• 21:59

Brazil u prijateljskoj utakmici u Sent Galenu u samom finišu uspeo da slomi otpor reprezentacije Bosne i Hercegovine, koja je u ovom meču imala veliku podršku sa tribina.

U prijateljskoj utakmici u Sent Galenu, reprezentacija Brazila savladala je selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 2:1.

Brazil je poveo već posle četiri minuta igre kada je Marselo udarcem iskosa sa leve strane zatresao mrežu golmana Begovića.

Ipak, nije se dugo čekalo ni na odgovor izabranika Safeta Sušića. U 14. minutu izjednačio je Ibišević posle akcije sa Edinom Džekom iz situacije koja i nije ''mirisala'' na gol.

Šest minuta kasnije Ernaneš je propustio sjajnu šansu da Brazilu donese novo vođstvo, pošto je njegov šut izblokirao Spahić.

Usledilo je još nekoliko ozbiljnijih situacija pred golom Begovića, ali bez rezultata.

Drugo poluvreme donelo je mirniju igru, bez mnogo uzbuđenja. Reprezentativci BiH pripretili su u par navrata, bez uspeha u završnici i kada se očekivalo da će se meč završiti ''miroljubivim'' rezultatom, u nadoknadi vremena rezervista Hulk je sa leve strane uputio loptu pred gol BiH, a Papac je - prosledio u spostvenu mrežu - 1:2, pobeda Brazila.

Brazil: Žulio Cezar – Dani Alveš, David Luiz, Tijago Silva, Marselo – Sandro, Ernaneš, Fernandinjo, Ronaldinjo – Leandro Damiao, Nejmar.

BiH: Begović – Jahić, Papac, Spahić, Pandža – Medunjanin, Rahimić, Misimović, Pjanić – Ibišević, Džeko.