Bravura Mbapea, Nejmarov prvi gol u poslednja dva meseca i - nova pobeda PSŽ-a!

sreda 04.12.2019.
23:10

Aktuelni šampion nastavio seriju pobeda u Ligi 1.

Beta/AP Photo/Michel Euler

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 16. kola francuske Lige 1, Pari Sen Žermen je na svom terenu savladao ekipu Nanta rezultatom 2:0.

Parižanima je ovo dvanaesti trijumf od početka sezone u domaćem prvenstvu, kojim su se dodatno učvrstili na vodećoj poziciji na tabeli.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, a posle samo sedam minuta igre u nastavku, videli smo prelepu akciju i majstorski gol Kilijana Mbapea, koji je petom sproveo loptu u mrežu posle asistencije Di Marije sa desne strane - 1:0.

Glavnu ulogu vrlo brzo preuzima Nejmar, koji je u 65. i 71. minutu propuštao velike prilike, ali je u 85. dosuđen neobičan penal za PSŽ, posle velikog nesporazuma u redovima gostiju.

što je Brazilcu prvi gol još od 5. oktobra, kada je bio strelac protiv Anžea u ubedljivoj pobedi ''Svetaca'' od 4:0.