Bravo, Ivane Šaponjiću! Zlatni ''Orlić'' pogodio u 92. minutu protiv najvećeg rivala!

subota 05.01.2019.
18:12

Još ga čekamo da zablista na najvećoj sceni, ali ovo je značajan korak ka tome.

Epa/Ben Campbell

Mnogi su u proteklom periodu pomalo i zaboravili na Ivana Šaponjića, nekadašnjeg napadača Partizana i svetskog prvaka sa U20 reprezentacijom Srbije pre tri i po godine na Novom Zelandu.

Još uvek vrlo mlad, u avgustu je napunio tek 21 godinu, Šaponjić se bori za svoje mesto u redovima lisabonske Benfike.

Prošle sezone je nastupao kao pozajmljen igrač u belgijskom Zulte Varegemu, a od letos pokušava da se domogne prvog tima Benfike kroz nastupe u njenom B timu.

Danas je ta ekipa odigrala derbi meč 15. kola portugalske Segunde, na gostovanju protiv najvećeg rivala, ''B'' tima Porta. Završeno je nerešeno, 2:2, a Ivan Šaponjić je izrastao u heroja gostujućeg tima.

Porto je od početka drugog poluvremena imao vođstvo od 2:1, a onda je u 82. minutu Šaponjić dobio priliku da zaigra i upravo je on u drugom minutu nadoknade vremena postigao izjednačujući gol za Benfiku ''B'' i postavio konačnih 2:2.

Njemu je ovo drugi gol od početka sezone za Benfiku ''B'', a ujedno i sjajan početak 2019. godine, pa mu želimo da tako i nastavi u narednom periodu.