Braunšvajg ostao zakovan za dno, 'Vukovima' ceo plen u Frajburgu

• Autor: Filip Mitrović

• 08. decembar 2013.

• 19:30

Na poslednja dva meča 15. kola Bundeslige videli smo pobede gostiju.Herta je sa 2:0 slavila u Braunšvajgu, dok je Volfsbrug bio još ubedljiviji kod Frajburga.

Prvi nedeljni meč najjačeg takmičenja u Nemačkoj odigran je u Frajburgu pred oko 23 hiljade gledalaca u Frajburgu. Gostovao je Volsfburg i slavio sa ubedljivih 3:0.

'Vukovi' su krenuli furiozno od starta i posle 10 minuta već imali dva gola prednosti golovima Arnolda i Olića.

'Tačku na I' stavio je Šafer u sudijskoj nadoknadi.

Ovom pobedom Volsfburg preskače Šalke i penje se na petu poziciju na tabeli sa 26 osvojenih bodova, ekipa je u sjajnoj formi, ne zna za poraz već sedam mečeva. Frajburg je u opsanoj zoni na 16. mestu sa svega 11 bodova.

15. kolo zatvoreno je utakmicom u Braunšavajgu, tamo je bilo takođe oko 23 hiljada ljubitelja fudbala, ali je Ajntraht ostao praznih šaka. Berlinska Herta nosi tri boda iz Saksonije, pobedila je sa 2:0 golovima Ramosa (20') i Sigercija (80').

Poslednjih desetak minuta domaćin je igrao sa igračem manje zbog crvenog kartona Pertela, što je Herti olakšalo da meč lagano privede kraju.

Golove sa bunesligaških duela pogledajte OVDE.

Klub iz prestonice sa ova tri boda ima ukupno 22, sedmi je na tabeli, dok Braunšvajg ostaje poslednji, 18-ti, sa osam bodova.