"Božja ruka" Aleksisa Sančeza presudila 'Tigrovima'

• Autor: Boban Filipović

• 11. februar 2017.

• 15:23

Arsenal se vratio na pobednički kolosek posle dva uzastopna poraza, ali je vodeći gol Vengerove čete nad Halom bio neregularan.

Pobeda 'Tobdžija' protiv Hala na 'Emiratima' na premijeri 25. kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u 34. minutu igre kada je Aleksis Sančez rukom zatresao mrežu Jakupoviča.

Glavni sudija Mark Klatenburg je konsultovao linijskog suiju koji je imao bolji pregled situacije i nakon toga pokazao na centar.

Čileanac je i pre gola bio najopasniji po gol 'Tigrova', a samo minu pre nego što je doveo svoj tim u vođstvo, Arsenal je oštećen za penal, pošto je jedan igrač Hala igrao rukom u svom šesnaestercu.

U nastavku nije bilo promena sve do sudijske nadokande, kada Aleksis Sančez sa 'kreča' otklanja sve dileme i postavlja konačnih 2:0.

Sevnula je kontra domaćih, Aleksis je centrirao sa levog krila pošto je obišao istrčalog Jakupovića, pogodio rezervistu Lukasa Pereza u 'trepavicu', lopta je na putu ka golu pogodila  defanzivca Hala Sema Klukasa u ruku, a Klatebnurg pokazao na belu tačku i Klukasu put u svlačionicu pre vremena zbog prigovora.

Čileanac je sa ova dva pogotka izbio na čelo liste strelaca Premijer lige, postigao je 17 golova do sada.

Lazar Marković je odigrao ceo meč za Hal i ostavio sasvim solidan utisak, Evandro je ušao u igru u 60. minutu.

"Tigrovi" ostaju u opasnoj zoni, dok je Arsenal na neko vreme zaseo na treće mesto na tabeli.