Borijelo za rekord i desetu u nizu!

• 31. oktobar 2013.

• 22:39

Marko Borijelo pogodio je za ekipu Rome nakon dve i po godine pauze, ali je njegov pogodak iz 68. minuta duela sa Kjevom bio dovljan za nastavak Romine trijumfalne serije od deset pobeda.

San koji Rimljani sanjaju već devet kola nove sezone u Seriji A trajaće barem do nedeljnog duela sa Torinom, pošto je Roma bez kapitena Totija uspela da savlada Kjevo u okviru desetog kola italijanskog fudbalskog šampionata, čime je zadržala lidersku poziciju sa impresivnim skorom od deset pobeda iz deset utakmica.

Iako lišeni pomoći najiskusnijeg u svojim redovima, fudbaleri Rome uspeli su večeras da savladaju Kjevo minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) u okviru desetog kola Serije A.

Borijelov gol pogledajte OVDE!

U junaka meča igranog na "Olimpiku" izrastao je Marko Borijelo, momak koji je večeras postigao prvi gol u dresu Rome nakon dve i po godine pauze.

Florenci je sjajnim driblinzima po levoj strani uspeo da stvori sebi poziciju da uputi loptu u peterac gostiju a tamo je Borijelo samo postavio glavu i sproveo loptu u donji levi ugao golmana Pjuđonija.

Ispostavilo se da je Borijelov pogodak bio dovoljan Romi za trijumf iako je i gostujući sastav večeras imao svoje prilike i čak stigao do gola koji je bio poništen zbog ofsajd pozicije.

Adem Ljajić proveo je svih 90 minuta na terenu participirajući tako u desetom uzastopnom trijumfu Rome koja posle deset odigranih kola zauzima prvu poziciju na tabeli sa maksimalnih 30 bodova.

Roma je večerašnjom pobedom postavila novi rekord u Seriji A po broju uzastopnih pobeda na startu sezone koji je ranije držao Juventus sa 9 vezanih trijumfa.

U narednom kolu "Vučica" ide na megdan Torinu u okviru 11. kola Serije A.